FOTO un VIDEO Ar vērienīgu koncertuzvedumu un simbolisku kopīgu skūpstu atklāta Tartu 2024 vasaras sezona

TVNET
Tartu 2024 akcijas "Kissing Tartu" koncertuzvedumā uzstājas austriešu dziedātāja Končita Vursta.
Tartu 2024 akcijas "Kissing Tartu" koncertuzvedumā uzstājas austriešu dziedātāja Končita Vursta. Foto: Mikk Otsar

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tartu, Eiropas kultūras galvaspilsētā 2024, ar vērienīgu koncertuzvedumu "Kissing Tartu" un kopīgu skūpstu atklāta vasaras pasākumu sezona. Atzīmējot Igaunijas dalības Eirovīzijas dziesmu konkursā 30. gadadienu, 10 000 igauņu un pilsētas viesu vienojās simboliskā skūpstā.

Pirmoreiz Tartu vēsturē koncertuzveduma skatuve ieskāva pilsētas rātslaukuma slaveno skulptūru "Studentu skūpsts". "Kissing Tartu" koncertā uzstājās iemīļoti Eirovīzijas dalībnieki no Igaunijas un 2014. gada konkursa uzvarētāja Končita Vursta, kura izpildīja dziesmu "Rise Like a Phoenix".

Tartu 2024 radošā direktore Kati Torpa (Kati Torp) uzsver, ka koncertuzveduma galvenā tēma bija atvērtība, cilvēcība un cieņa: "Koncerta laikā izjutām emocijas, kas līdzvērtīgas Igaunijas dziesmu svētkos piedzīvotajam – vēsie un atturīgie igauņi ļāvās emocijām un kopīgiem apskāvieniem un skūpstiem. Ar simbolisko skūpstu mēs vēlējāmies parādīt, ka iestājamies par laipnību un savstarpējām rūpēm par visiem cilvēkiem, neskatoties uz tautību, rasi, vecumu, dzimumu un pasaules uzskatiem, gan tepat, Tartu un Igaunijā, gan visā pasaulē."

Koncertuzvedumā "Kissing Tartu" izskanēja zināmi un jau iemīļoti igauņu mūziķu un arī speciāli Eirovīzijai radīti skaņdarbi, kas stāsta par Tartu, Igauniju un Eiropu. Koncerta mākslinieku vidū bija Končita Vursta (Conchita Wurst), Viktors Krone (Victor Crone), Līsī Koiksone (Liisi Koikson), Lēna Kūrmā (Lenna Kuurmaa), Koits Tome (Koit Toomme) un citi. Koncertuzveduma muzikālais režisors – Sīms Aimla (Siim Aimla), horeogrāfe – Alise Aleksandridi (Alice Alexandridi).

"Kissing Tartu" atklāja Eiropas kultūras galvaspilsētas vasaras programmu, kurā iekļauti koncerti, diskusijas, ballītes, performances, izstādes un citi notikumi. Drīzumā gaidāmi vairāki lieli Tartu 2024 notikumi:

Stinga koncerts "My Song" 10. jūnijā, "Chœur de l'Orchestre de Paris" koncerts 15. jūnijā, kura laikā klausītāji dzirdēs izcilā igauņu komponista Veljo Tormisa cikla “Aizmirstās tautas” trīs daļas: “Ižoru epopeja”, “Votu kāzu dziesmas” un “Ingru vakari”, Tartu 2024 Dziesmu un deju svētki un citi.

Plašāk ar Tartu 2024 programmu iespējams iepazīties šeit.

Tartu 2024 ir šī gada lielākais notikums Igaunijā – tā organizēšanā ir iesaistīta ceturtā daļa valsts iedzīvotāju. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mākslinieciskā koncepcija un vadmotīvs ir “Izdzīvošanas mākslas” (Arts of Survival). Tās ir zināšanas, prasmes un vērtības, kas palīdzēs dzīvot labāk nākotnē, ar fokusu uz ilgtspēju, kopradi, vietējo unikalitāti, zinātni un tehnoloģijām. Programmas ietvaros Tartu un Dienvidigaunijā gada laikā notiks vairāk nekā 1000 pasākumu.

Nepalaid garām!

Uz augšu