Nozīmīga loma programmā ir Senajam ciemam, kurā būs gan darbnīcas, gan sacensības, gan arī tematiskās nodarbes tieši mazajiem apmeklētājiem. Arī zobencīņu turnīrs un ugunīgi pārsteigumi.
Izglītojošā daļā – četri tematiskie priekšlasījumi par Zemgales vēsturi un kultūras mantojumu. Sestdien, 8. jūnijā, Senā ciema aktivitātes sāksies no plkst. 10.00 ar konkursu apmeklētājiem – “Trejdeviņas mīklas”.
Dienas garumā – dažādas aktivitātes, piemēram, iespēja pamēģināt spēlēt dūdas un piedalīties dūdu spēles sacensībās, iepazīt dzintara apstrādi un vēsturisko rotu replikas 5.-15. gadsimtā (darbnīcu vadīs Aleksandrs Redjko), pašiem izmēģināt veidot baltu cilšu rotu replikas, pielaikot agrākiem gadsimtiem raksturīgu apģērbu un rotas vai vērot bronzas liešanas demonstrējumu.
Tā kā daudzi vecāki uz pasākumu ņem līdzi bērnus (ieeja brīva līdz 12 gadiem ieskaitot), šogad īpaši būs piedomāts par jaunās paaudzes iesaisti. Atvases varēs krāsot vairodziņus, vilkt virvi, izdauzīties un mesties izpētes darbos – pielaikot, pataustīt, izmēģināt, iztaujāt rekonstruktorus un saskarties ar aizraujošu pasauli un "dzīvās vēstures" atskaņām. Īpaši no plkst. 11.00 un no plkst. 15.00 konkrēti jaunās festivāla paaudzes saieta laiki, lai, pulcējoties kopā, dūšīgāk un jautrāk piedzīvotu pasākumu un Seno ciemu.
Apmeklētāji ir aicināti aktīvi līdzdarboties Senajā ciemā, kurā darbosies vēstures rekonstruktoru klubi no Baltijas valstīm: “Exercitus Rigensis”, “Bandava (specializācija –kurši)”, “Senzeme”, “Upmale” (specializācija – zemgaļi), “Latvijas Arheoklubs” (eksperimentālā arheolģija), “Leitgiris” (Lietuva, specializācija – baltu cilšu karavīri), “Pilsots” (Lietuva”, specializācija – kurši), “Mõõgavõitlusselts” (Igaunija, specializācija – zobencīņas).