Šodienas redaktors:
Krista Garanča
Iesūti ziņu!

Ēdoles un Rundāles pilī kamermūzikā izskanēs “Poēma par mīlestību un jūru”

Muzikālās koncertprogrammas "Poēma par mīlestību un jūru" veidotāji: soprāns Anta Jankovska, čellists Ivars Bezprozvanovs, arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli un flautists Reinis Lapa.
Muzikālās koncertprogrammas "Poēma par mīlestību un jūru" veidotāji: soprāns Anta Jankovska, čellists Ivars Bezprozvanovs, arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli un flautists Reinis Lapa. Foto: Jānis Vecbrālis

Klasiskās mūzikas ģilde “Euterpe” aicina uz smalku un retrospektīvu skaņu ceļojumu koncertu ciklā “Poēma par mīlestību un jūru”. Tas būs muzikāls piedzīvojums, no 20. gadsimta franču un beļģu kamermūzikas līdz postromantismam.

Koncerti izskanēs 7. septembrī plkst. 19.00 Ēdoles pilī un 8. septembrī plkst. 18.00 Rundāles pilī. Koncertos piedalīsies: soprāns Anta Jankovska, flautists Reinis Lapa, čellists Ivars Bezprozvanovs un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli.

Programmā tiks atskaņotas franču komponistu Marka Bertomjē “Piecas nianses” (Cinq Nuances) flautai un arfai, Anrī Diparka “Skumjā dziesma” (Chanson triste) Op. 2 Nr. 4 soprānam un arfai, kā arī beļģu komponista Jozefa Jongena “Divi skaņdarbi trio” (Deux pièces en trio), Op. 80, flautai, čellam un arfai.

Franču komponists Ernests Šosons (1855-1899).
Franču komponists Ernests Šosons (1855-1899). Foto: BNF/Gallica

Nosacītu Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos franču impresionista Ernesta Šosona vokālais cikls “Poēma par mīlestību un jūru” (Poème de l’amour et de la mer), Op. 19, īpaši šim atskaņotājsastāvam veidotā Marinas Vidmontes aranžijā.

Pirmo reizi Latvijā šis cikls tādā pašā sastāvā izskanēja jau 15. augustā Durbes baznīcā Dienvidkurzemes festivāla “Rimbenieks” ietvaros.

Latvijā vēl nedzirdētā “Poēma par mīlestību un jūru” ir viena no Ernesta Šosona (1855-1899) slavenākajām un skaistākajām vokāli instrumentālajām kompozīcijām, kas veltīta draugam, franču komponistam Anrī Diparkam.

Franču komponists Anrī Diparks (1848-1933).
Franču komponists Anrī Diparks (1848-1933). Foto: Wikimedia Commons

Tā tapusi ļoti ilgā laika posmā un balstīta uz sešām Morisa Bušora poēmām, kas vēsta par romantisku vienas vasaras mīlas stāstu jūras krastā. Ernesta Šosona mūzika ar viņam raksturīgo impresionistisko smalkumu un reizē pilnskanīgu postromantisma krāsu paleti ilustrē mīlestību, kas dzimst vasaras sākumā, ceriņu ziedēšanas laikā, un mirst rudenī kopā ar dzeltējošām un kalstošām koku lapām.

Franču dzejnieks Moriss Bušors (1885-1929).
Franču dzejnieks Moriss Bušors (1885-1929). Foto: Wikimedia Commons

Biļetes uz koncertiem pieejamas ”Biļešu paradīzes” kasēs. Pensionāriem, studentiem un personām ar invaliditāti biļetēm tiek piemērota atlaide.

Nepalaid garām!

Uz augšu