Foto: Baidens un Herisa sagaida ieslodzīto apmaiņā atbrīvotos ASV pilsoņus
Foto: ASV prezidenta Džo Baidena un Krievijas diktatora Vladimira Putina samits Ženēvā 2021. gadā
Pēc vēlēšanām Tramps un viņa atbalstītāji vairākkārt apšaubīja rezultātu leģitimitāti, izvirzīja nepamatotus apgalvojumus par krāpšanos, piemēram, apkopojot to vēlētāju balsis, kas balsoja pa pastu. Neraugoties uz šādām apsūdzībām, pierādījumi par masveida vēlēšanu pārkāpumiem tā arī netika atrasti.
Vēlēšanu rezultāti bija ļoti līdzīgi vairākos ASV "svārstīgajos" štatos, piemēram, Pensilvānijā, Arizonā, Džordžijā un Viskonsīnā, taču visa rezultātā Džo Baidens uzvarēja ar ievērojamu balsu (vairāk nekā 7 miljonu balsu pārsvars pār Donaldu Trampu) pārsvaru tautas balsojumā un ieguva 306 ASV elektoru kolēģijas pārstāvju balsis.
Dokumentālā filma "Pirmais gads: Politiskā odiseja" ("Year One: A Political Odyssey"), kas skatāma LMT Viedtelevīzijā, sniedz dziļi personisku ieskatu Džo Baidena prezidentūras pirmajā gadā. Īpašs uzsvars tiek likts uz viņa iniciatīvām starptautiskajā politikā, ASV karaspēka izvešanu no Afganistānas un pieaugošo spriedzi attiecībās ar Ķīnu un Krieviju Putina iebrukuma Ukrainā priekšvakarā.
Video: Dokumentālās filmas "Pirmais gads: Politiskā odiseja" kaceklis
Filmā liels uzsvars ir likts arī uz Baidena pūliņiem pārveidot ASV ārpolitiku pēc Donalda Trampa četrus gadus ilgušās "Amerika vispirms" pieejas, kuras laikā ASV attālinājās no saviem sabiedrotajiem.
Uzmanības centrā - Afganistāna, Ķīna un Krievija
2021. gadā ASV izveda savus spēkus no Afganistānas. Neskatoties uz to, ka šis lēmums bija populārs daudzu amerikāņu vidū, tas tika arī plaši kritizēts ne tikai ASV, bet arī citviet pasaulē. Dokumentālā filma "Pirmais gads: Politiskā odiseja" atklāj dziļu personisku Baidena administrācijas skatījumu uz šiem notikumiem, kas atstāja ietekmi ne tikai uz Afganistānas turpmāko attīstību un tās nonākšanu talibu pilnīgā kontrolē, bet arī ASV reputāciju starptautiskajā arēnā.