Šodienas redaktors:
Krista Garanča
Iesūti ziņu!

Mākslīgā intelekta saknes antīkajā kultūrā: Rīgā notiks Baltijas jūras reģiona valstu tīklojuma konference

Konference "Colloquium Balticum XIII Rigense. Rīgas humānisti un antīkais mantojums: teksti un konteksti". Mazā ģilde, 2014. gada 6. novembris.
Konference "Colloquium Balticum XIII Rigense. Rīgas humānisti un antīkais mantojums: teksti un konteksti". Mazā ģilde, 2014. gada 6. novembris. Foto: Toms Grīnbergs

No ceturtdienas, 17. oktobra, līdz sestdienai, 19. oktobrim, Latvijas Universitātē Baltijas jūras reģiona valstu tīklojuma "Colloquium Balticum" konferences ietvarā tiks aktualizēti antīkā, proti, seno grieķu un romiešu kultūrmantojuma jautājumi neparastā gultnē: tiks skatīts, kā šajā vidē darbojas un līdzāspastāv mākslīgais un dabīgais kopš Eiropas kultūras sākumiem līdz pat šodienai.

Tostarp tiks iztirzāts arī šobrīd tik aktuālais mākslīgā intelekta jautājums – kā tas saskatāms un novērtējams jau antīkajā kultūrā.

Latvijas Universitātes klasiskie filologi Rīgā uzņem un organizē zinātnisko konferenci ar Eiropas universitāšu sadarbības tradīcijām jau 20 gadu garumā. Šogad konferencē pārstāvēta Viļņas Universitāte (Lietuva), Tartu Universitāte (Igaunija), Filipa Universitāte Marburgā un Berlīnes Brīvā universitāte (Vācija), Lundas Universitāte (Zviedrija) un Ādama Mickeviča Universitāte Poznaņā (Polija).

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Iepriekšējā "Colloquium Balticum" tīklojuma konference Rīgā noritēja nu jau pirms 10 gadiem – 2014. gadā, kad "Colloquium Balticum" bija daļa no pasākumiem, kas veltīti Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Trīs dienas Latvijas Universitātē tiks vadītas sarunās un diskusijās (latīņu valodā colloquium nozīmē 'sarunāšanās') par valodu, dažādu laiku vēstures un tekstu faktiem, kas izgaismos konferences tēmu, ļaujot aizvien aizdomāties par attiecīgām aktualitātēm mūsdienās.

Programma apliecina, ka interese par Rīgas kolokviju ir patiesi liela: universitāšu pētnieki pieteikuši tēmas, kas neparastas un saistošas ne tikai antīkās pasaules pētniekiem, bet plašam klausītāju lokam.

Kolokviju tradīcija paredz arī tīklojuma universitāšu studentu piedalīšanos, kas kolokvija gaisotnei piešķir īpašu noskaņu – tie, kas šobrīd uzsāk studijas vai ir studiju procesā, būs tas spēks, kas potenciāli turpinās iesāktos pētījumus un tiem pievienos savu domu, lai antīkā kultūrmantojuma un tā recepcijas pētniecība Baltijas reģionā varētu tikt kopta un uzturēta.

Konference "Colloquium Balticum XIII Rigense. Rīgas humānisti un antīkais mantojums: teksti un konteksti". Mazā ģilde, 2014. gada 6. novembris.
Konference "Colloquium Balticum XIII Rigense. Rīgas humānisti un antīkais mantojums: teksti un konteksti". Mazā ģilde, 2014. gada 6. novembris. Foto: Toms Grīnbergs

Latvijas Universitātes klasiskie filologi aicina ne tikai studentus, bet ikvienu interesentu, tostarp arī vecāko klašu skolēnus pievienoties "Colloquium Balticum" klasisko filologu un antīkās kultūras pazinēju pulkam – apmeklēt kolokviju, pēc vēlēšanās iesaistīties sarunās un ieraudzīt antīkās senatnes dabīgā un mākslīgā aspektus pārlaicīgās kategorijās.

Konference "Colloquium Balticum XIII Rigense. Rīgas humānisti un antīkais mantojums: teksti un konteksti". Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2014. gada 7. novembris.
Konference "Colloquium Balticum XIII Rigense. Rīgas humānisti un antīkais mantojums: teksti un konteksti". Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2014. gada 7. novembris. Foto: Toms Grīnbergs

"Colloquium Balticum" atmosfēra arvien bijusi un tiek uzturēta atvērta, draudzīga un patiesi izzinoša. Ne velti vairāku pieteikto tēmu formulējumā redzams vai sajūtams jautājums – līdzdomāt, jautāt un atklāt ko nezinātu.

Nepalaid garām!

Uz augšu