2024. gadā KM sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) sagatavoja konceptuālu redzējumu par vienotas valsts valodas pieaugušajiem apguves modeli, kas tika prezentēts Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), Zemkopības ministrijā, Labklājības ministrijā (LM) un Nodarbinātības Valsts aģentūrā (NVA). KM sadarbībā ar IZM, LM, SIF un NVA veiks darbības, lai nodrošinātu vienotu kvalifikācijas prasību, kvalitātes kritēriju un citu nosacījumu noteikšanu projektu konkursos par finansējuma piešķiršanu latviešu valodas mācībām pieaugušajiem.
Par vēl vienu saliedētas sabiedrības veicinātāju uzskatāma Vienas pieturas aģentūra, kura Latvijā darbojas kopš 2023. gada 1. janvāra un kuras mērķis ir nodrošināt informācijas pieejamību un pakalpojumus trešo valstu pilsoņiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, kas pārcēlušies uz dzīvi Latvijā.
Kopš 2024. gada Vienas pieturas aģentūras pakalpojumi ir pieejami arī Latvijas reģionos – Kurzemē (Liepājā), Zemgalē (Jelgavā), Latgalē (Daugavpilī) un Vidzemē (Valmierā). Tāpat Vienas pieturas aģentūras ietvaros ir izveidota tīmekļvietne www.livelatvia.lv, kurā ir pieejama informācija par dzīvi Latvijā un Vienas pieturas aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem.
Vienas pieturas aģentūras sniegtie pakalpojumi tiek regulāri pārskatīti un pilnveidoti. Šobrīd Vienas pieturas aģentūra nodrošina dažādas konsultācijas, tulka pakalpojumus, psihologa un psihoterapeita pakalpojumus, ka arī pārmaiņu aģenta pakalpojumus.
2024. gadā saliedētas sabiedrības politikas īstenošanai KM budžetā bija atvēlēti 3 220 592 eiro, kas veido 1,33% no KM kopējā budžeta:
- 1 939 077 eiro jeb 0,72% no tiem trešo valstu pilsoņu un starptautiskās aizsardzības saņēmēju iekļaušanās Latvijas sabiedrībā veicināšanai (ieskaitot ES Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda2021.-2027. g. plānošanas perioda finansējumu);
- 798 218 eiro jeb 0,30% diasporas identitātes un piederības sajūtas stiprināšanai, nemateriālās un materiālās kultūras un vēstures saglabāšanai, kā arī diasporas organizāciju kapacitātes stiprināšanai;
- 347 181 eiro jeb 0,13% no tiem – NVO atbalstam;
- 254 000 eiro jeb 0,09% vienotas sociālās atmiņas izpratnes veicināšanai;
- 100 000 eiro jeb 0,04% – mazākumtautību kultūras savpatnības saglabāšanai;
- 102 967 eiro jeb vēl 0,04% piederības sajūtas Latvijai veicināšanai (piemēram, atbalsts kultūras tradīciju saglabāšanai un popularizēšanai, pasākumi latviešu valodas vides uzlabošanai, atbalsts Latgales kultūras tradīciju kopšanai u.c.);
- 78 244 eiro jeb 0,03% pētījumu īstenošanai sabiedrības saliedētības jomā.