Šodienas redaktors:
Krista Garanča
Iesūti ziņu!

Sabiedrībā zināmi cilvēki sveic "Straumi" ar vēsturisko sasniegumu

Gints Zilblodis
Gints Zilblodis Foto: AFP / Scanpix

Arī Latvijā sabiedrībā zināmas personas ir sekojošas līdzi šīs nakts "Oskaru" balvu pasniegšanas ceremonijai un dalās "Instagram" ar pirmajām emocijām un apsveikumiem par "Straumes" panākumiem. 

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pirmdienas rītā devies personīgi sveikt "Straumes" kaķīti.

Intars Busulis savā "Instagram" publicējis ziņu, kurā atzīst, ka šī ir pirmā reize, kad viņu tiešām interesē "Oskaru" balvu pasniegšanas ceremonija. Viņš sirsnīgi sveic Gintu Zilbalodi un visu komandu.  

Reinis un Maija Sējāni publicējuši video brīdī, kad "Straume" iegūst "Oskaru". Abu sajūsmas kliedzieni gan ir pieklusināti, jo abu mazā meita Elza guļ, bet sejas izteiksmes izsaka visu.  

Arī mūziķis Ralfs Eilands dalījies ar prieka pilnu video, kuru parakstījis ar vārdiem:"Neaprakstāmi! Labākā negulētā nakts dzīvē! Prieks šo redzēt dzīvajā, jo šādi notikumi dikti iedvesmo!"

Kino kritiķe Dita Rietuma dalījusies ar pirmajām fotogrāfijām ar Gintu Zilbalodi un komandu 15 minūtes pēc "Oskara" iegūšanas.  

Savukārt Lauris Reiniks dalījies "Instagram" ar īso stāstiņu – virs video, kurā redzams Gints Zilbalodis ar komandu, angliski uzrakstījis: "Es nevaru iedomāties labākas ziņas, ar kurām pamosties šorīt Latvijā! "Straume" uzvarējusi kā labākā animācijas filma "Oskars 2025"! Es esmu tik lepns par mūsu puišiem un režisoru Gintu Zilbalodi. Pirmais "Oskars" filmai no Latvijas! Tas ir vēsturisks un skaists mirklis! Un NETICAMS."

Raksta foto
Foto: instagram/laurisreiniks/ekrānuzņēmums

Dziedātāja Samanta Tīna savos īsajos stāstiņos publicējusi "Straumes" foto, izsakoties īsi, bet trāpīgi: "VARENI!"

Raksta foto
Foto: instagram/samantatina/ekrānuzņēmums

Mūziķis Markus Riva dalījies ar video no "Oskara" ceremonijas, ko parakstījis ar vārdiem: "Zosāda. Apsveicu ar pirmo "Oskaru" puišus no LATVIJAS!"

Raksta foto
Foto: instagram/markusriva/ekrānuzņēmums

Jau vēstīts, ka režisora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Straume" jeb "Flow" ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Losandželosā ieguvusi Latvijas vēsturē pirmo "Oskaru", uzvarot kategorijā "Labākā pilnmetrāžas animācijas filma".

"Straume" bija nominēta arī kategorijā "Labākā ārvalstu filma", bet šo balvu neieguva. Šajā kategorijā "Oskaru" ieguva Brazīlijas filma "I’m Still Here".

Saņemot balvu, Zilbalodis pateicās savai ģimenei, komandai, savam kaķim un sunim un atgādināja visiem mums, ka mēs atrodamies vienā laivā un mums ir jāpārvar domstarpības un jāsadarbojas.

"Ceru, ka šī balva atvērs durvis neatkarīgajiem animācijas filmu veidotājiem visā pasaulē. Šī ir pirmā reize, kad filma no Latvijas tikusi nominēta, tas mums nozīmē ļoti daudz. Esam ļoti iedvesmoti un ceram drīz šeit atgriezties," sacīja Zilbalodis.

Uz augšu