Festivālā «Zobens un lemess» gaidāms «Skyforger» lielkoncerts

TVNET
Festivālā «Zobens un lemess» gaidāms «Skyforger» lielkoncerts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Skyforger
Skyforger Foto: Mārtiņš Otto, Rīga 2014

Pirms divdesmit gadiem klajā nāca latviešu folkmetāla apvienības «Skyforger» albums «Kauja pie Saules», kas uzskatāms par būtisku pagrieziena punktu ne vien pašas grupas, bet arī visas Latvijas metālmūzikas attīstībā. Atzīmējot šī nozīmīgā albuma apaļo gadskārtu, festivāla «Zobens un lemess» viens no kulminācijas punktiem būs Skyforger lielkoncerts, kur «Kauja pie Saules» izskanēs pilnā apjomā, informē festivāla rīkotājs Valdis Bērzvads.

Ceturtais mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls šovasar pārceļas no Sēlijas uz Zemgales līdzenumiem, un no 15.līdz 17. jūnijam pulcēs smagās mūzikas un tautas tradīciju cienītājus gleznainajā Bauskas pilskalnā. Festivāla viens no galvenajiem virsmērķiem ir tautas gara mantu izcelšana un saglabāšana, tieši tāpēc ik gadu tajā uzstājas mūziķi, kuru daiļrade neatraujami saistīta ar folkloru un vēsturi, kā arī notiek dažādas vēsturiski izglītojošas aktivitātes.

Folk/pagan metal izpildītāji «Skyforger» ar savu pirmo studijas albumu «Kauja pie Saules» (izdots 1998. gadā Holandes izdevniecībā «TwoMoons») pavēra Latvijas metālmūzikai jaunu dimensiju, sasaistot mūsdienīgas muzikālas izpausmes ar latviešu tautas vēsturi. Seno karavīru garā tapuši skatuves tērpi, autentiski fakti kā iedvesmas avots - albuma tapšanā izmantota Atskaņu hronika -, un tautas dziesmu organiska iekļaušana oriģinālmateriālā padarīja albumu par vienu no nozīmīgākajiem Latvijas metāla ierakstiem, kas piedzīvoja arī starptautisku atzinību. Savukārt «Skyforger» pamatoti tiek uzskatīti par vienu no spēcīgākajām folkmetāla grupām ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā, pulcējot fanus vai visos pasaules kontinentos.

Festivālā albums tiks nospēlēts pilnā garumā, piedalīsies arī dažādi viesmākslinieki, tiks izmantotas dekorācijas un uguns izrāde radot īpašu, senatnes apdvestu atmosfēru.

Festivāla mākslinieku sarakstā jau izsludināti arī pagāniski metāliskie somi Moonsorrow, ķeltu folkmetāla apvienība Cruachan no Īrijas, baltkrievu pagānmetālisti Gods Tower un folkmetālisti Folcore, lietuvieši «Ūkanose», kā arī pašmāju tumši eksperimentālā folka apvienība «Rāva» un daudzi citi. Festivāla mākslinieku saraksts tuvākajā laikā tiks būtiski papildināts. Tāpat festivālā notiks seno amatnieku meistarklases, lekcijas un eksperimentālās arheoloģijas darbnīcas, apmeklētāji varēs nolūkoties vēstures rekonstrukcijas klubu piedāvātos cīņu paraugdemonstrējumos un vērot krāšņas ugunsskulptūras.

Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā telšu pilsētiņā, kas tiks izvietota norobežotā laukumā festivāla teritorijā. Uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp labierīcības, kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, medpunkts, kā arī veldzēties gribētājus gaidīs gleznainās Mūsas un Mēmeles pludmales.

Biļetes uz festivālu jau var iegādāties iepriekšpārdošanā TicketShop.lv:

Šobrīd biļešu cena 25 EUR, tuvojoties festivālam to cena pieaugs.

Biļetes: www.ticketshop.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu