Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Rīgas festivālā» skanēs ģitārista Matīsa Čudara jaundarbi

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

VSIA «Latvijas koncertu» organizētajā «Rīgas festivālā» 16. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā ģitārists Matīss Čudars satiksies ar Latvijas Radio kora grupu. Koncerta programmā skanēs Matīsa Čudara jaundarbi. Diriģents Kaspars Putniņš, informē Rinta Bružēvica, «Latvijas koncertu» sabiedrisko attiecību speciāliste.

Matīss Čudars ir viens no daudzpusīgākajiem latviešu ģitāristiem - viņa spēlē brīvs improvizācijas gars savijas ar spēju iejusties gan baroka mūzikā, gan mūsdienu komponistu skaņumākslā, un uzplaukt kā flamenko, tā arī rokmūzikā un džezā. Mūziķiem koncertā pievienosies arī sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans.

Matīss Čudars skolojies Rīgas Doma kora skolā un Amsterdamas konservatorijā. Viņš ir «Riga Jazz Stage 2017» pirmās vietas ieguvējs. Pērn ar savu spēli Matīss sajūsmināja Osvaldo Golihova operas «Ainadamar» iestudējumā «Cēsu mākslas festivālā». Turpat Cēsīs bez Matīsa klātbūtnes neiztika arī «LNSO vasarnīcas» košais koncerts «Vakars kvadrātā ar Džimiju Hendriksu, The Beatles un The Rolling Stones». Rudens pusē uz Lielās ģildes skatuves Matīss atklājās Baha mūzikā un Agnetas Krilovas jaundarbā saspēlējās ar «Trio Nyx». Koncertprogramma «Merkurijs uz mēness», kurā Matīss Čudars spēlēja kopā ar orķestri «Rīga», pērn tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā «Gada koncerts». Matīss tika nominēts arī Lielajai mūzikas balvai 2017 kategorijā «Gada mūziķis».

VSIA «Latvijas Koncertu» organizētais «Rīgas festivāls» notiks no 9. līdz 20. jūnijam. Festivāla programmā šogad gan gaismas un mīlestības pielieta mūzika, kas apliecina lūgšanu spēku, gan muzikālas sapņu ainas; skanēs arī 20. gadsimta mūzika un provokatīva jaunrade. Festivāla noslēgumā visu vainagos koncerts, kas tapis sadarbībā ar fondu «Baltijas muzikālās sezonas» - Latvijas valsts simtgades ietvaros notiekošajā koncertciklā «Dzimuši Latvijā» mūsu pašu lepnums mecosoprāns Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies ar vienu no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem - «Vīnes filharmoniķiem» un harizmātisko venecuēliešu diriģentu Rafaelu Pajari.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu