LNSO nākamo sezonu atklās ar Vaska jaundarbu «Obojas koncerts»

LETA
LNSO nākamo sezonu atklās ar Vaska jaundarbu «Obojas koncerts»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pēteris Vasks
Pēteris Vasks Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 5. oktobrī Lielajā ģildē savu 92. koncertsezonu atklās, izpildot Pētera Vaska jaundarbu «Obojas koncerts» kopā ar «Berlīnes filharmoniķu» solistu Albrehtu Maijersu, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Savu jaundarbu Vasks aprakstījis kā vēstījumu par dabas neizsmeļamo dzīvīgumu un latviešu tautas nezūdošo vitalitāti. Līdzās jaundarbam izskanēs komponista kaislīgais opuss «Musica appassionata», kā arī Antona Bruknera «Sestā simfonija». Koncertā pie diriģenta pults stāsies Andris Poga.

Ar sezonas atklāšanas programmu LNSO 6.oktobrī uzstāsies arī Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars», savukārt koncertzālē «Cēsis» 18. oktobrī skanēs Eiropas turnejai plānotā mūzika, kas tiks atskaņota Bratislavā, Eksanprovansā, Parīzē, kā arī vairākās Vācijas un Šveices pilsētās.

Dižbite-Svarinska norādīja, ka pēc ilgāka pārtraukuma LNSO jaunajā sezonā atkal uzstāsies franču lielmeistara Žana Kloda Kazadesī vadībā, un viņa programmā varēs dzirdēt pianistes Artas Arnicānes solo. Pēc Kristīnas Poskas koncertvizītes, kas notika 2017.gada rudenī, jaunajā sezonā Rīgai būs gods atklāt vēl vienu no jaunajiem igauņu diriģentiem - Mihailu Gertsu, viņa piebilda.

Līdzās Fēliksa Mendelszona un Modesta Musorgska šedevriem jauniešu un simfoniskās mūzikas iesācēju pasākumu ciklā «Simfoniski hiti ar Goran Gora», notiks arī tradicionālās sestdienu tikšanās ar bērnu «LeNeSOnu», un bērnu koncertus turpinās veidot režisors un dramaturgs Andris Kalnozols. Vienā no bērnu programmām debitēs Andris Rasmanis, savukārt vienā no jauniešu koncertcikla pasākumiem LNSO muzicēs Atvara Lakstīgalas vadībā.

Nākamajā sezonā LNSO rīkos vairākus koncertus ciklā «Meistari un meistardarbi», kuros iecerēts vienā vakarā atskaņot kāda komponista šedevrus. Pirmais būs Volfgangs Amadejs Mocarts, un šajā programmā Gunta Kuzmas vadībā uzstāsies soprāns Gunta Gelgote un klavesīniste Ieva Saliete.

Latvijas valsts 100. jubileju LNSO svinēs ar «Baltijas simfoniskā festivāla» koncertu 24. novembrī, kopā ar pastāvīgajiem sadarbības partneriem - Igaunijas Valsts simfonisko orķestri un Lietuvas Valsts simfonisko orķestri - spēlējot mūsdienu amerikāņu komponista Maikla Dohertija «Time Machine», ko vienlaikus atskaņos trīs orķestri un diriģēs trīs diriģenti.

Savukārt trīs Vecgada koncertos LNSO muzicēs maestro Sesto Kvatrīni vadībā, kā arī orķestrim pievienosies itāļu tenors Mateo Lipi un pašmāju vijolniece Paula Šūmane. Programmā iekļauti komponistu Hektora Berlioza, Kamila Sensānsa, Morisa Ravelsa un Paolo Tosti skaņdarbi, kā arī neapoliešu dziesmas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu