Divu festivālu rīkošanai Bauskas novada pašvaldība piešķirs 22 000

LETA
Divu festivālu rīkošanai Bauskas novada pašvaldība piešķirs 22 000
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kontrtenors Sergejs Jēgers un Rīgas Doma zēnu koris uzstājas Senās mūzikas festivālā
Kontrtenors Sergejs Jēgers un Rīgas Doma zēnu koris uzstājas Senās mūzikas festivālā Foto: Ieva Lūka / LETA

Divu festivālu rīkošanai vasarā Bauskas novada pašvaldība piešķirs 22 000 eiro, lēmusi novada dome. 12 000 eiro piešķirti SIA «Rīgas Senās mūzikas centrs», kas 21. jūlijā un 22. jūlijā Bauskā rīkos mūzikas un mākslas festivālu «Vivat Curlandia!». Finansējums izlietojams ārvalstu dalībnieku ceļa izdevumu, uzturēšanās un honorāru segšanai.

Savukārt festivāla «Zobens un lemess» dalībnieku honorāriem pašvaldība piešķirs 10 000 eiro. Pasākumu 15. jūnijā un 16. jūnijā rīkos «Alternatīvās kultūras centrs «Krauklis«».

Jau vēstīts, ka 2018. gadā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls «Zobens un lemess» notiks nevis Viesītes novadā, bet Bauskā, informē pasākuma rīkotājs Valdis Bērzvads.

Norises vietas maiņa saistīta ar vairākiem aspektiem, piemēram, Viesītes novadā pasākuma apmeklētāju automašīnas nācās novietot privātīpašumā, taču festivāla rīkotājiem nav pārliecības, ka vieta tiktu nodrošināta arī nākamajā gadā. Turklāt arī ģeogrāfiski Bauska ir izdevīgāka vieta festivāla apmeklētājiem, piemēram, no Rīgas vai Lietuvas, tāpat pilsētā un apkārtnē ir plašākas nakšņošanas vietu izvēle, skaidroja Bērzvads.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu