Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vācijā skandāls par kāškrusta izmantošanu teātrī

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AFP/LETA

Vācijas prokuratūra sākusi izmeklēšanu pret teātri, kurš piedāvājis apmeklētājiem bez maksas noskatīties jauno izrādi «Mein Kampf», ja viņi piespraudīs pie apģērba kāškrusta zīmi. Vācijas likumi aizliedz nacisma simbolu izrādīšanu.

Lugas «Mein Kampf» pirmizrāde 20. aprīlī notiks teātrī Konstancā. Izrādes nosaukums aizgūts no Ādolfa Hitlera darba «Mein Kampf» («Mana cīņa»), ko viņš sarakstīja pirms nākšanas pie varas.

Pirmizrādes datums sakrīt ar Hitlera dzimšanas dienu.

Teātris piedāvājis apmeklētājiem noskatīties pirmizrādi bez maksas, ja viņi pie ieejas teātrī piespraudīs kāškrustu. Savukārt skatītāji, kuri būs iegādājušies biļeti, tiks aicināti piespraust Dāvida zvaigzni, «solidarizējoties ar nacionālsociālisma barbarisma upuriem», norādīts teātra mājaslapā.

Teātris skaidro, ka akcijas mērķis ir parādīt, cik viegli cilvēki ir piekukuļojami, taču teātra pieeja izpelnījusies pretrunīgus vērtējumus un pret to iesniegtas vairākas sūdzības.

Konstancas ebreju organizācijas aicinājušas izrādi boikotēt.

Džordžo Tabori lugā «Mein Kampf» kariķēti Hitlera jaunības gadi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu