Sākusies «RigaLive» dziesmu rakstīšanas nometnes otrā sesija

TVNET
Sākusies «RigaLive» dziesmu rakstīšanas nometnes otrā sesija
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Pēc «Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta» iniciatīvas un ar LaIPA, kā arī Kultūras ministrijas atbalstu, šonedēļ jau otro reizi tiek rīkots starptautisks pasākums mūzikas industrijas pārstāvju savstarpējas sadarbības veicināšanai, profesionalitātes līmeņa celšanai un pieredzes apmaiņai - dziesmu rakstīšanas darbnīca «RigaLive».

Pirmā «RigaLive» dziesmu rakstīšanas sesija, kas notika pagājušā gada septembrī, guva lielu atsaucību gan no vietējiem, gan ārvalstu dalībniekiem un ekspertiem. Divu dienu laikā tika radītas 16 dziesmu demo versijas, ko vietējie un ārvalstu eksperti atzina par augsta līmeņa potenciāliem radio hitiem. Starp trīsdesmit pirmās «RigaLive» sesijas dalībniekiem bija arī Dons, Justs, Aminata, Kaspars Ansons, Kristīne Prauliņa, Arnis Račinskis, Jānis Aišpurs, Markus Riva, kā arī dalībnieki no Igaunijas, Lietuvas un Skotijas.

«RigaLive 2018» norisinās šonedēļ no pirmdienas līdz trešdienai – pirmajā dienā notiek dalībnieku iepazīšanās, lekcijas un darbnīcas, taču rīt un parīt astoņas komandas, kas katra sastāvēs no trīs mūziķiem – izpildītāja, dziesmu autora un producenta – astoņas stundas intensīvi sacerēs jaunas dziesmas, kas katras dienas noslēgumā tiks prezentētas citām komandām un mūzikas industrijas ekspertu panelim.

Mūziķi darbosies astoņās studiju telpās, kuras iekārtot palīdzējis veikals «Mājlietu sala», tehnisko aparatūru nodrošina veikals «Tava skaņa». Mūziķi izmantos aparatūru, kuru nodrošina Latvijas uzņēmumi «Sonarworks», «Gamechanger audio», «JZ Microphones» kā arī «Erica Synths».

Šajā pavasarī tika saņemti gandrīz simts pieteikumu, no kuriem «RigaLive» organizatori atlasīja 24 mūziķus, kas piedalīsies dziesmu rakstīšanas nometnē, to starpā ir arī Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Linda Leen, Ansis, Arnis Račinskis un Markus Riva.

Kā viens no projekta atbalstītājiem, Red Bull mūziķu komandai ar labāko dziesmu piedāvā apmaksātu braucienu uz «Open’er» festivālu Polijā, kā arī audio tehnoloģiju uzņēmums Sonarworks labākajam producentam piešķirs individuāli kalibrētu Sennheiser HD650 austiņu pāri.

Viena no pirmās «RigaLive» sesijas laikā radītajām dziesmām, «(My heart beats) Stacatto», kuras autori ir Kaspars Ansons, Kristīne Prauliņa un Valters Sprūdžs, šodien piedzīvo savu pirmatskaņojumu Radio SWH ēterā. Dziesma dzirdama lietuviešu dziedātājas Jurgas izpildījumā. Pati Jurga dziesmu komentē šādi: «Ierakstīt cita mūzikas autora radītu dziesmu bija lieliska izdevība, jo īpaši tāpēc, ka tā ir tik lipīga. Es tā nebiju darījusi diezgan ilgu laiku, taču gaidīju šāda veida izaicinājumu, un tas atnāca «Staccato» formā. Man ļoti patīk dziesmas piedziedājums – pat ja kāds nezina, ko nozīmē staccato vai legato, dziesmas vēstījums ir viegli uztverams, jo atgādina to sajūtu, kas rodas, kad cilvēks iemīlas.»

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu