Izrādes «Kvēldiegs» pirmizrāde

TVNET
Izrādes «Kvēldiegs» pirmizrāde
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Izrādē pirmo reizi Latvijā būs iespēja redzēt vertikālās jeb gaisa dejas žanru tik plašā amplitūdā un tehnikās. Apvienojumā ar īpaši izrādei radīto oriģinālo mūziku un videoprojekcijām izrādes veidotāji sola lidojuma sajūtu ne tikai uz skatuves, bet arī skatītāju rindās.

Izrādē apvienojušies: Latvijā iemīļotais mūziķis Mārcis Auziņš, horeogrāfe, soliste, «Spēlmaņu nakts» laureāte Liene Grava, scenārists Artūrs Dīcis, videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš, vertikālās dejas horeogrāfe Agnese Vanaga, laikmetīgās dejas horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs, scenogrāfe Laura Dišlere un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādes pamattēma ir Latvijā maz zināmā un apspriestā «apzināto sapņu»* pasaule, kas iedvesmoja izrādes veidotājus radīt eksplozīvu multimediālu sapņu pasauli.

«Šī ir tehniski sarežģīta izrāde, kurā dažādas mākslas jomas paspilgtina cita citu. Vertikālā jeb gaisa deja ir cirka disciplīna, kurā pazūd gravitācijas robežas. To paspilgtinās konkrētajā izrādes brīdī radītā video ilūzija par trīsdimensionālu vidi,» saka izrādes soliste un idejas autore Liene Grava.

Foto: publicitātes

Sekojot Lienes kustībām telpā, video mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš radīs paplašinātās realitātes sajūtu ar «dzīvajām» video projekcijām, radot arī skatītājiem ilūziju par lidojumu un gravitācijas neesamību.

«Šīs izrādes neordinārais un inovatīvais formāts prasa īpašu mūziku. To esmu radījis, izmantojot tikai vienu instrumentu - ģitāru, parādot šā instrumenta bezgalīgās skanējuma iespējas, ejot pāri tradicionālām šā instrumenta izmantošanas robežām, radot īpaši intīmu noskaņu. Mūzika ir radīta tā, lai to ar dažādu tehnoloģisku risinājumu palīdzību varētu izpildīt viens cilvēks - solo ģitārists. Tieši šis fakts ir liels izaicinājums kompozīcijā un ģitārspēlē. Komponējot šo mūziku, centos vizualizēt Lienes vertikālo deju un šo mazliet mistikas piesātināto ideju. Domāju, ka visu izrādes elementu korelācija radīs ko vēl nebijušu un īpašu,» uzsver mūziķis Mārcis Auziņš.

Foto: publicitātes

Liene Grava. Laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfe un dejotāja. Bijusi vairākkārt nominēta, kā arī ieguvusi «Spēlmaņu nakts» Gada kustību mākslinieka balvu. Veidojusi horeogrāfijas izcilām izrādēm, tostarp «Ziloņcilvēks» (Liepājas teātris), «Iemūrētie» (LNO), «Frankenšteins» (Dailes teātris), «Cerību ezers aizsalis» (JRT) u.c.

Mārcis Auziņš. Mūziķis, komponists, muzikālais vadītājs. Veidojis ilggadēju sadarbību ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Laimu Vaikuli u.c. Kā arī iemantojis skatītāju simpātijas ar solo programmu «Viens».

Foto: publicitātes

Mārtiņš Dāboliņš, video mākslinieks

Multimediju speciālists ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi interaktīvajā dizainā, grafiskajā dizainā un programmēšanā.

Artūrs Dīcis, scenārija autors

Aktieris un scenārists, kura darbi vairākkārt guvuši uzvaras lugu konkursos, viņa darbi iestudēti lielākajos Latvijas teātros.

Izrādes notiks 29.martā un 6.aprīlī H2O6 Aisteres zālē (adrese - Aisteres iela 2, Rīga).

Biļetes pieejamas www.ekase.lv un tirdzniecības centra Spice informācijas centrā

* Apzinātā sapņošana jeb lucid dream ir sapņus ietverošs miega stāvoklis, kurā cilvēks apzinās, ka sapņo, un var ietekmēt sapņa gaitu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu