Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dailes teātrī Džilindžera iestudējums ar Rēziju Kalniņu titullomā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Daina Geidmane

Dailes teātra Lielajā zālē režisors Dž.Dž.Džilindžers ir iestudējis izrādi «Būt Kejai Gondai». Rakstnieces Ainas Rendas darbs uz teātra skatuves kļuvis par romantisku drāmu 2 cēlienos. Tās pirmizrāde - piektdien, 23. martā, titullomā – Rēzija Kalniņa.

Keja Gonda ir galvenā kinostudijas zvaigzne, kuru kopš vakardienas neviens nav redzējis. Viņa ir visas pasaules sapnis. Viņu dievina miljoni. Keja Gonda ir gandrīz reliģija. Viņa zina kādu lielu noslēpumu, ko pārējā cilvēce ir aizmirsusi.

Visi sapņo par ideālu pasauli un ideāliem cilvēkiem. Kas notiek, ja pēkšņi satiecies ar savu ideālu aci pret aci? Izrādās, ka ideāli atšķiras no reālās dzīves, tos nav iespējams sasniegt, tiem nav iespējams sekot. Un cena par saviem ideāliem ir pārāk augsta. Bet cilvēki tāpat turpina bezcerīgi meklēt un cerēt, un gaidīt to, kas viņus darīs laimīgus.

Foto: Daina Geidmane

Luga ar oriģinālo nosaukumu «Ideāls» sarakstīta 20. gadsimta 30. gados un nekad nav tikusi publicēta vai uzvesta Ainas Rendas dzīves laikā.

Izrādē Kejas Gondas lomu atveidos Rēzija Kalniņa, citās lomās – Kaspars Zāle, Dārta Daneviča, Gints Grāvelis, Artis Robežnieks, Ērika Eglija, Gints Andžāns, Ieva Florence, Anete Krasovska, Aldis Siliņš, Lelde Dreimane, Mirdza Martinsone, Olga Dreģe, Dainis Gaidelis, Mārtiņš Upenieks.

Lugu latviešu valodā tulkojis izrādes režisors Dž.Dž.Džilindžers. Iestudējuma radošo grupu veido režisora asistente un horeogrāfe Linda Kalniņa, scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Katja Šehurina, komponiste Anna Ķirse, video mākslinieks Artis Dzērve, fotogrāfs Marks Litvjakovs un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu