Režisors Dmitrijs Petrenko iestudē izrādi «Atzīšanās»

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Daina Geidmane

Dailes teātra Kamerzālē tapis Justīnes Kļavas oriģināldarba «Atzīšanās» iestudējums Dmitrija Petrenko režijā. Pirmizrāde jau 22. martā.

Aurēlijs Augustīns ir arābu izcelsmes imigrants no tagadējās Alžīrijas teritorijas, kurš vienmēr sapņojis kļūt par pasaulslavenu domātāju. Viņam ir ārlaulības dēls, despotiska māte, civilsieva – bijusī berberu kurtizāne, kā arī finansiālas problēmas, dzīve kā elle un atkarība no alkohola un seksa.

Lai pieņemtu sevi tādu, kāds viņš ir, lai uzvarētu savas atkarības, lai iegūtu sirdsmieru, Aurēlijam ir jānoiet garš ceļš. Tagad mēs viņu zinām kā Svēto Augustīnu – vienu no pazīstamākajiem Rietumu filozofiem un baznīcas svētajiem. «Ienīsti grēku, bet mīli grēcinieku,» teica Augustīns, kurš bija pazīstams ar savu patieso cilvēkmīlestību. Viņa trūkumi, nepilnības un cīņa ar savām vājībām arī mums – 16 gadsimtus pēc viņa nāves – vieš cerību uzvarēt atkarības un iedvesmo atzīties savās nepilnībās, lai paveiktu ceļu uz sevis pieņemšanu un mīlestību.

Foto: Daina Geidmane

Izrādes lomas atveido aktieri Ģirts Ķesteris, Lilita Ozoliņa, Juris Bartkevičs, Artūrs Dīcis un Aija Dzērve. Kopā ar režisoru Dmitriju Petrenko izrādes radošajā grupā strādā scenogrāfe un kostīmu māksliniece Sintija Jēkabsone, horeogrāfs Modris Opelts, gaismu mākslinieks Rihards Sokolovs un komponists Andrejs Eigus.

Nepalaid garām!

Uz augšu