Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājas teātrī 50. reizi tiks spēlēta izrāde «Piafa»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ziedonis Safronovs

Īpašs notikums Liepājas teātrī gaidāms 15. martā, kad 50. reizi tiks spēlēta izrāde «Piafa». Iestudējumu 2013. gadā iestudēja režisore Laura Groza-Ķibere, un tas atnesa panākumu vilni Piafas lomas atveidotājai Agnesei Jēkabsonei, kura par iejušanos leģendārās dziedātājas ādā saņēma gan «Spēlmaņu nakts» balvu nominācijā «Gada aktrise», gan Liepājas Kultūras balvu un Dienas Gada balvu kultūrā, kā arī kļuva par Gada liepājnieci.

Kopš izrādes tapšanas pagājuši pieci gadi, bet tā joprojām ir skatītāju ārkārtīgi mīlēta izrāde, kuru noskatījušies gandrīz 25 000 teātra mīļotāju ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē.

Franču dziedātāja Edīte Piafa (īstajā vārdā Edīte Džovanna Gasjona) tiek uzskatīta par vienu no Francijas kultūras ikonām. Viņas dzīvi apvij daudzi noslēpumi un nostāsti, jo dziedātāja vienmēr ļāvusi runāt par sevi visu, kas vien tīk, pati par to vien pasmaidot; vēl vairāk - viņai arī pašai paticis radīt leģendas par sevi. Taču viens ir skaidrs - viņa atstājusi dziļus pēdu nospiedumus ne tikai Francijas, bet visas pasaules mūzikā.

Izrādē tiek izsekots Edītes Piafas dzīves un karjeras ceļam, attēlots gan viņas slavas uzplaukums, gan noriets, kā arī personiskās dzīves traģēdija…

Kā pēc izrādes noskatīšanās rakstīja teātra kritiķe Līvija Dūmiņa: «Realitāte tiešām pazūd, kad Agnese Jēkabsone dzied Kārļa Auzāna aranžētās Piafas dziesmas, radot teātrī reti piedzīvoto bezsvara stāvokli. Pa neprotot franču valodu, saprotu, jo dziedājums izstaro zālē visas tās emocijas, kas plosa varoni un aktrisi līdz ar to.»

«Agneses Jēkabsones darbs Piafas lomā pārsteidz, sajūsmina, iedvesmo ne tikai ar talantu un meistarību [..] Mūsu priekšā ir piedzimusi jauna tipa skatuves zvaigzne, satikšanās ar viņu dod ko vairāk nekā tikai prieku par labi nospēlētu lomu, tā kļūst par skatītāja, vismaz to varu teikt par sevi, personiskās dzīves notikumu,» savukārt rakstīja teātra zinātniece Silvija Radzobe.

15. martā uz skatuves kopā ar Agnesi varēs redzēt arī aktierus - Ilzi Trukšāni, Karīnu Tatarinovu, Edgaru Pujātu, Kasparu Godu, Kasparu Kārkliņu, Mārtiņu Kalitu, Sandi Pēci, Viktoru Elleru, Gati Maliku.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu