Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ivars Zviedris ar filmu «Zāģeri» devies Latvijas turnejā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Dokumentālists Ivars Zviedris ar savu jauno, Nacionālā Kino centra konkursos atbalstīto dokumentālo filmu «Zāģeri» devies apceļot Latviju – pirmie seansi jau notikuši Cēsīs un Kuldīgā, vēl februārī un martā filma būs skatāma Talsos, Rēzeknē, Liepājā un citur.

Dokumentālā filma pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada 1. decembrī, režisora un operatora Ivara Zviedra 50. dzimšanas dienā. Pēc repertuāra dzīves kinoteātrī Splendid Palace līdz ar jauno gadu filma dodas tuvāk saviem varoņiem – Latvijas lauku iedzīvotājiem. Statistika liecina, ka zāģeru Latvijā ir apmēram 15 000 un tas bijis liels pārsteigums, piemēram, Kuldīgas kinoskatītājiem, jo šajā pilsētā iedzīvotāju ir mazāk, nekā Latvijā zāģeru. Savukārt seansā Cēsīs piedalījās arī filmas galvenais varonis, zāģeru brigādes saimnieks Romāns un Latvijas valsts mežu un Latvijas mežizstrādātāju asociācijas pārstāvji. Režisors Ivars Zviedris saka: «Var redzēt, ka zālē ir daudz zāģeru. Visi smej par filmas varoņu sadauzītajām zilajām acīm, bet man pašam bēdīgi...» Un vēl režisors noskaidrojis, ka no 100 Saeimas deputātiem filmu Zāģeri esot noskatījušies četri, «pārējie 96 negrib redzēt savus pavalstniekus».

Filmas līdzautors ir režisors Andris Kalnozols, kurš pats kādu laiku strādājis mežā, filmas komandā vēl ir montāžas režisore Inese Kļava, skaņu režisors Ģirts Bišs, muzikālā noformējuma autors Toms Auniņš, mākslinieks Jānis Blanks, tehniskais direktors Pēteris Sudakovs. Filmu finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds, citi sadarbības partneri – Latvijas Televīzija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija, maiznīca Liepkalni, kinoteātris Splendid Palace. Latvijas tūri atbalsta Latvijas Finieris un firma 4plus.

Režisors un operators Ivars Zviedris ir Latvijas dokumentālā kino klasiķa Anša Epnera skolnieks, kurš Vislatvijas popularitāti iekaroja ar filmu «Dokumentālists» par kolorīto Ķemeru purva iemītnieci Intu (2012, Lielais Kristaps kā labākajai pilnmetrāžas dokumentālajai filmai). Ivars Zviedris jau kopš savām pirmajām filmām apliecina prasmi saprasties ar tā sauktajiem vienkāršajiem cilvēkiem, šobrīd viņš turpina darbu pie Nacionālā Kino centra finansētas dokumentālās filmas «Valkātājs» – par situāciju Latvijas pierobežā, kur nelegāla cilvēku pārvešana no vienas valsts uz otru jau kļūst par pastāvīgu profesiju.

Tuvākie filmas «Zāģeri» seansi Latvijas tūrē – 9. februārī Talsos, 13. februārī Ventspilī, 20. februārī Valmierā, 22. februārī Rēzeknē.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu