Festivālā «Vīnes klasika» Mocarta, Bēthovena, Šūberta mūzika

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

VSIA «Latvijas koncertu» organizētais festivāls «Vīns klasika» notiks no 9. līdz 23. februārim. Koncertos būs iespēja dzirdēt austriešu ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēmu un klavierkoncertus, vācu dižgara Ludviga van Bēthovena klavieru sonātes, no 19. gadsimta komponistu mūzikas skanēs Franča Šūberta Otrais klavieru trio, Jauno Vīnes skolu pārstāvēs Albana Berga «Liriskā svīta». Koncertos klausītājus gaida tikšanās ar izciliem mūziķiem - vijolnieci Evu Binderi, čellisti Kristīni Blaumani, pianistiem Reini Zariņu, Antonu Ļahovski un Kristianu Bezeidenhautu, būs iespēja dzirdēt arī Rīgas Doma zēnu kori un «Sinfonietta Rīga», informē Rinta Bružēvica, «Latvijas koncertu» sabiedrisko attiecību speciāliste.

Festivālu 9. februārī Lielajā ģildē atklās leģendām un nostāstiem apvītais Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēms, kas kļuvis par austriešu ģēnija muzikālo testamentu - pēdējais komponista iesāktais darbs, kurā meistarīgiem triepieniem klasicisma laikmeta norietā Mocarts apvienojis gan baroka un klasicisma, gan arī tikko jaušamā romantisma trauslās toņkārtas. Rekviēma atskaņojumā piedalīsies Laura Teivāne, soprāns; Laura Grecka, mecosoprāns; Raimonds Bramanis, tenors; Rihards Millers, baritons; Rīgas Doma zēnu koris un Sinfonietta Rīga. Diriģents Mārtiņš Klišāns.

14. februārī Mazajā ģildē koncertā «Šūberts un Bēthovens» klausītājus priecēs «Trio Palladio», kurā

kopīgam muzicēšanas priekam ļāvušies trīs spilgti un spēcīgi latviešu mākslinieki - vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš. «Trio Palladio» šajā sezonā ir Cēsu koncertzāles rezidējošais ansamblis, bet Latvijas valsts simtgadi tas sagaidīs Londonā, kur 14. novembrī muzicēs uz vienas no kamermūzikas spožākajām skatuvēm - Vigmora zālē. Koncertā Mazajā ģildē mūziķi atskaņos Franča Šūberta Otro klavieru trio, Ludviga van Bēthovena Klavieru trio un Kristapa Pētersona skaņdarbu «Nakts».

"Sinfonietta Rīga"
"Sinfonietta Rīga" Foto: Publicitātes

17. februārī Mazajā ģildē skanēs Ludviga van Bēthovena sonātes. Gaidot komponista 250. dzimšanas dienas atceri (2020), «Latvijas Koncerti» saviem klausītājiem dāvā vienreizēju iespēju iepazīt visas Bēthovena klavieru sonātes, ko īpašā koncertu sērijā atskaņos vairāki Latvijā labi iepazīti pianisti. Viņu vidū ir Sanktpēterburgā dzimušais un Londonā dzīvojošais mūziķis, vairāku starptautisku konkursu laureāts - Antons Ļahovskis. Pēc Grand Prix un skatītāju simpātijas balvas iegūšanas Jāzepa Vītola V starptautiskajā pianistu konkursā (2008), Antons Ļahovskis kļuvis par latviešu publikas mīluli un šeit lielākoties viesojies, atskaņojot krievu mūziku. Viņa lasījumā skanēs Bēthovena agrīnā Trešā sonāte, trauksmainā Astotā («Patētiskā») sonāte, kā arī vidējā perioda sonāte ar sēru maršu un viena no pēdējām sonātēm, kas komponēta, komponistam teju jau pavisam zaudējot dzirdi.

Festivāla «Vīnes klasika» noslēgumā 24. februārī Lielajā ģildē skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta un Albana Berga mūzika orķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā. Koncerta solists - Kristians Bezeidenhauts ir spilgts taustiņinstrumentu spēles meistars, kura izkoptais pieskāriens ļauj pārsteidzošā balsī iedziedāties gan klavierēm, gan klavesīnam, gan jo īpaši āmuriņklavierēm. Viņš ir pazīstams arī kā izcils Mocarta mūzikas pazinējs, kurš ar savu talantu sajūsmina klausītājus pasaules vadošajos koncertnamos un festivālos. Bezeidenhauta izsmalcinātās un trāpīgās interpretācijas novērtētas arī ar vairākām prestižām ierakstu balvām, tostarp ECHO Klassik 2017.

Koncerts notiks arī Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» 23. februārī.

Festivālu «Vīnes klasika» atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un bilesuparadize.lv

Nepalaid garām!

Uz augšu