Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kaspars Zemītis atklāj otro soloalbumu «Vētra klusumā»

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Andris Barbans

Mūzikas namā «Daile» 31. janvārī, pulcējot draugus, radus, atbalstītājus un mākslinieka mūzikas mīļotājus, ar koncertu tika atklāts Kaspara Zemīša otrais soloalbums «Vētra klusumā» kurā muzikālos stāstos piedalījās arī deju skolas «Dzirnas» dejotāji. Koncertā skanēja skaņdarbi no jaunā albuma - Emīla Dārziņa skaņdarbs «Melanholiskais valsis», tautasdziesmu apdares un viņa paša komponētie skaņdarbi.

«Šķiet, viena no šodienas lielajām problēmām ir atrast klusumu, jo ikdienā mēs skrienam un visu laiku aktīvi darbojamies, aizmirstot, ka jāatrod laiks savējiem un sev pašam. Un otrādi - brīžos, kad mums ir laiks sev, kad esam vienatnē, mēs spējam pārdzīvot lielākās vētras un uzdot nozīmīgākos jautājumus. Tas mūs paceļ, izkustina un aizkustina, atstāj dziļus nospiedumus un spēj mainīt mūsu dzīvi. Manā dzīvē viena no tādām «vētrām» ir mūzika, savukārt «vētra klusumā» ir tie brīži, kad esmu vienatnē ar ģitāru. Tieši tie ir mani laimes un iedvesmas brīži, un tās ir manas vētras klusumā,» jaunā albuma nosaukumu komentē ģitārists Kaspars Zemītis.

«Albums atspoguļo mani kā ģitāristu, kā komponistu, un to, kā jūtu ģitāru. Svarīgākais, ko esmu sapratis, – tā nav klasiskā, mūsdienu vai perkusīvā ģitāra, tā ir instruments, kādu to redzu es. Man tāpat kā ikvienam māksliniekam, ir svarīgi, lai tas, kas iedvesmo, atspoguļotos albumā. Iespējams, es neesmu tik profesionāls, lai uzrakstītu skaņdarbu tad, kad man to kāds pasūtina, jo man ir jāgaida, kamēr tas «atnāk». Un tad, kad skaņdarbs ir «atnācis», tad tas arī top,» Kaspars Zemītis atklāj savu skaņdarbu tapšanas procesu.

Albums tuvākajā laikā būs nopērkams lielākajās tirdzniecības vietās un mūzikas veikalos Latvijā, kā arī straumēšanas servisos.

Pēc albuma atklāšanas februārī sekos koncertturneja pa Latvijas lielākajām koncertzālēm kopā ar deju skolas «Dzirnas» dejotājiem, Rīgas Doma zēnu kori diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā un Jelgavas kamerorķestri Aigara Meri vadībā. Parādot savas svarīgākās muzikālās sadarbības, katrā koncertā kopā ar mākslinieku muzicēs īpašie viesi – Daumants Kalniņš Rēzeknē, Intars Busulis Rīgā, Linda Leen Cēsīs, un Jelgavā - noslēpumainais viesis, tādējādi padarot katru no četriem koncertiem par unikālu māksliniecisku vienību.

Koncerti

10.02.2018. Latgales vēstniecība «Gors» plkst. 18:00

14.02.2018. Lielā ģilde plkst. 19:00

22.02.2018. Jelgavas Kultūras nams plkst. 19:00

25.02.2018. Vidzemes koncertzāle Cēsis plkst.18:00.

Biļetes – «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu