Savukārt JVLMA Operas klases un operstudijas «Figaro» vadītājs Gailis 2017. gadā novadījis operas «Ansis un Grietiņa» simto izrādi. Profesors, strādājot JVLMA, vadījis vairāk nekā 110 studentu diplomiestudējumus. Tāpat viņa vadībā savas prasmes stiprinājuši diriģenti Andris Vecumnieks, Normunds Dreģis, Guntis Kumačevs, Andris Poga un Artūrs Gailis, bet operdziedāšanas iemaņas pie Gaiļa guvuši tādi mākslinieki kā Elīna Garanča, Maija Kovaļevska, Inga Šļubovska, Andžella Goba, Kristīne Gailīte, Inga Kalna, Jānis Apeinis, Krišjānis Norvelis un citi.
Taujāts par JVLMA nākotnes plāniem, Prānis atbildēja, ka vēlas akadēmijā ieviest moduļu mācību sistēmu, kas ļautu ne tikai sniegt izvēli jaunajiem studentiem apgūt to, ko visvairāk vēlas, bet arī piesaistīt pasniedzējus, kuri dažādu apsvērumu un projektu dēļ nav fiziski spējīgi pasniegt priekšmetu, piemēram, ilgāk par mēnesi. Pēc rektora domām, ar moduļu sistēmas palīdzību būtu iespējams uzlabot mācību kvalitāti, padarot akadēmijas piedāvājumu konkurētspējīgāku.
Tāpat rektors atklāja, ka mācībām JVLMA vēlas piesaistīt vēl vairāk ārzemju studentus, neraugoties uz jau pašreizējo akadēmijas iesaisti «Erasmus» studentu apmaiņas programmā. Prānis pauda pārliecību, ka šāds rīcības virziens palīdzētu topošajiem pašmāju māksliniekiem iepazīties ar saviem potenciālajiem nākotnes kolēģiem un sadarbības partneriem.