Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiešraide: Izcilības balva kultūrā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: @lmt

TVNET sadarbībā ar LMT viedtelevīziju aicina 4. decembrī no plkst. 19 vērot Izcilības balvas kultūrā svinīgās pasniegšanas ceremonijas tiešraidi no Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājas «Zirgu pasts».

Kultūras ministrijas aicinājumam izvirzīt pretendentus Izcilības balvai kultūrā atsaucies 21 pieteicējs. Kandidātu pieteikumus iesūtījušas KM pārraudzībā esošās institūcijas, nozaru konsultatīvās padomes, nevalstiskās organizācijas, kā arī pašvaldības. Pretendenti šogad pārstāv vizuālo mākslu, dizainu, deju, kino, teātri, kultūras mantojumu, mūziku, literatūru un grāmatniecību.

Iesniegtos pieteikumus atbilstoši apbalvojuma nolikumam izvērtē Latvijas Nacionālā kultūras padome, izvēloties trīs kandidātus, kurus iesniedz apstiprināšanai kultūras ministrei. Sabiedrībai apbalvojuma ieguvēju vārdi tiks atklāti Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonijā. Katrs no trim izcilniekiem saņems apbalvojumu, tostarp 7000 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Izcilības balvas kultūrā piešķiršanas mērķis ir izteikt Latvijas valsts atzinību par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Uz Izcilības balvu kultūrā var pretendēt, ja iegūts apbalvojums starptautiskos un profesionāli prestižos konkursos, festivālos un citos profesionāla novērtējuma pasākumos kultūras jomā; ja Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikums, piemēram, viesizrādes, izstādes un citi pasākumi, guvis plašu rezonansi ārzemēs, veicinājis Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtības apziņu Latvijas sabiedrībā, kā arī tad, ja veikums piesaistījis plašu starptautisku uzmanību un radījis rezonansi pasaulē, veicinot Latvijas un ārvalstu kultūras telpu sadarbību un mijiedarbību.

Izcilības balvas kultūrā tradīcija tika iedibināta 2014. gadā pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu. Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmuši Aleksandrs Antoņenko, Jānis Nords, Žaņa Lipkes memoriāls, Signe Baumane, Iveta Apkalna, Andris Freibergs, Turaidas muzejrezervāts, Rasa un Raitis Šmiti, kā arī Andris Nelsons.

Tiešraide no Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonijas tiešraidē skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Tiešraides skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijā, lietojot tēmturi #LMTstraume.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu