Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ziemassvētkos Valta Pūces dziesmas izdziedās Rakovska un Aišpurs

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Decembrī Latvijas baznīcās un koncertzālēs izskanēs latviešu komponista Valta Pūces dziesmu koncertprogramma «Ir spožums kāds tuvāks». Koncertos, kuros piedalīsies dziedātāji Jānis Aišpurs un Agnese Rakovska, zēnu koris, koklētāja Laima Jansone, jaunā un talantīgā mūziķe Dārta Stepanova, Ziemassvētku noskaņu uzburs Valta Pūces dziesmas «Tik klusa un svēta», «Nosalušais sunītis», «Ziemas ainava», «Bāreņa lūgšana» u.c., kā arī tradicionālās Ziemassvētku dziesmas.

Mūziku ar saviem lasījumiem papildinās brīnišķīgie latviešu aktieri Esmeralda Ermale, Lidija Pupure, Ausma Kantāne, Juris Strenga un Leons Krivāns.

«Mēs nākam ar aicinājumu, lai šajā gada tumšākajā laikā nebūtu atstumtu un vientuļu cilvēku. Mēs nākam ar cerību, ka tas piepildīsies. Šis ir pārdomu laiks, kad katrs ieklausās sevī, un mēs ticam, ka izdzirdētais vairos prieku, līksmību un sapratni vienam pret otru! « uzsver komponists. Savukārt par dziedātāju izvēli viņš teic: «Gan Jānim Aišpuram, gan Agnesei Rakovskai ir ļoti interesants balss tembrs, tādēļ domāju, ka viņu dueti varētu būt neparasti un skaisti. Ar nepacietību gaidu mirkli, kad tos varēsim dzirdēt. Un Laimas Jansones kokles spēle arī ir kas īpašs!»

Par iespēju piedalīties projektā ir gandarīta arī dziedātāja Agnese Rakovska, kam koncertēšana baznīcā, īpaši Ziemas saulgriežu laikā, bijis sens sapnis, kas nu beidzot piepildīsies: «Esmu priecīga, ka uz skatuves varēšu sadziedāties ar Jāni Aišpuru. Man šķiet, ka šie koncerti gan repertuāra, gan muzikālā sastāva ziņā būs unikāli, tāpēc ar nepacietību gaidu tikšanos ar klausītāju šajā tik ļoti īpašajā gada laikā!» Savukārt Jānis Aišpurs, kuram jau ir gana liela pieredze ar koncertēšanu baznīcā Ziemassvētkos, pauž: «Man ir tuvi šie svētki, man patīk Valta Pūces mūzika un man vienkārši patīk muzicēt Ziemassvētkos, dāvājot cilvēkiem prieku un gaišumu.»

Par mākslinieku īpašajiem tērpiem šogad parūpējusies latviešu dizaineru zīmols «Linotēka», kas speciāli šiem koncertiem radījusi ekskluzīvu apģērbu līniju: mēteļus, vestes, puloverus u.c., piedomājot pie tā, lai tērpi būtu gan ērti, gan silti, gan stilīgi un atbilstoši Ziemassvētku noskaņām.

Koncerti «Ir spožums kāds tuvāks» notiks:

17.decembrī plkst.18 Jelgavas Kultūras namā

22.decembrī plkst.20 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā

23.decembrī plkst.18 Siguldas koncertzālē «Baltais flīģelis»

25.decembrī plkst.14 Tukuma Sv. Trīsvienības luterāņu baznīcā

25.decembrī plkst.19 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā

26.decembrī plkst.14 Līvānu novada Kultūras centrā

27.decembrī plkst.19 Salaspils Kultūras namā «Rīgava»

28.decembrī plkst.18.30 Gulbenes Kultūras centrā

30.decembrī plkst.19 Baltezera baznīcā

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» kasēs un internetā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu