Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lauris Amantovs atzīmē albuma «Šūpuļdziesma trombonam» izdošanu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ritvars Stankevičs, MicRec

Trombonists Lauris Amantovs ir radošs jaunās paaudzes džeza mūziķu pārstāvis, studējis džezu Klaipēdas universitātē, mācījies pie tādām slavenībām kā Peter Herbolzheimer, Jiggs Wigham un ir vairāku starptautisku improvizācijas konkursu laureāts. Muzicējis «West Coast Band», «Riga cool quintet», «Mirage Jazz Orchestra», «Mirage octet» u.c. Pašlaik ir nodibinājis savu džeza kvartetu, kurā sapulcējis pieredzējušus un atzītus latviešu džeza mūziķus – bundzinieku Arti Orubu, pianistu Viktoru Ritovu un kontrabasistu Andri Grunti. Par godu sava pirmā albuma izdošanai vakar mājīgajā Vecrīgas džeza klubā «Pashkevich Jazz Club» Lauris bija pulcinājis savus kolēģus, draugus un žurnālistus, lai atskaņotu albuma materiālu un nospēlētu vairākas populāras džeza tēmas.

Vakars izvērtās ļoti muzikāls, mūziķi nodevās improvizācijām un, skatītājiem skaļi aplaudējot, sniedza aizrautīgu priekšnesumu.

Albuma «Šūpuļdziesma trombonam» ierakstā Lauris pieaicinājis piedalīties arī vienu no labākajiem Latvijas saksofonistiem Denisu Paškēviču.

Deniss Paškēvičs par sadarbību ar Lauri: «Lauris viennozīmīgi ir Latvijas balss profesionālajā džeza skatuvē. Mūziķis ar vārdu, kas ir fiksēts Eiropas džeza mūzikas vēsturē. Baltijas un arī Latvijas džeza balss. Trombonists apveltīts ar īpašu skaņu, pietiekami lirisks un konservatīvs, lai noturētu izsmalcināta džeza klausītāja uzmanību. Pietiekami romantisks, lai ļautu melodijai dzīvot un līdzpastāvēt šā laikmeta nesavaldīgajam ritmam. Apveltīts ar samtainu un nedaudz melanholisku skaņu, šis lieliskais mūziķis ir izteikts līderis un sava redzējuma paudējs mūzikas kultūrā. Piedalīties šā projekta tapšanā ir bijis gods un gandarījums.»

Albumā iekļautas pazīstamu pasaules džeza mūzikas autoru tēmas Laura aranžējumā, latviešu komponistu Gunāra Rozenberga un Viļņa Kundrāta skaņdarbi, kā arī divi Ulda Stabulnieka skaņdarbi, starp tiem arī «Balāde», ar kuru 1973. gadā Stabulnieks kļuva par prestižā Monako Starptautiskā džeza kompozīciju konkursa laureātu, bet pēc balvas netika, jo komponistam tika liegts izbraukt no valsts.

Albums ierakstīts «Sound Division» studijā sadarbībā ar studijas producentu Ivaru Ozolu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu