Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skaistas latviešu melodijas albumā «Gadalaiki. Rudens. Saksofons»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ noslēdzas latviešu instrumentālās mūzikas albumu sērijas «Gadalaiki» gadu ilgušais maratons, jo nācis klajā šīs sērijas noslēdzošais albums «Gadalaiki. Rudens. Saksofons», kuru ieskaņojis saksofonists Zintis Žvarts sadarbībā ar producentiem Artūru Palkeviču un Gaiti Lazdānu.

Jaunajā albumā būs iekļauti pavisam 12 skaņdarbi, no kuriem lielākā daļa līdz šim bija pazīstami kā dziesmas.

1. Ilgais ceļš kāpās (tēma no k/f) - Raimonds Pauls

2. Sirds sadeg neparasti – Lauris Reiniks

3. Dūdieviņš – Imants Kalniņš

4. Nenāciet klāt man rudenī – Raimonds Pauls

5. Kā senā dziesmā (Nāk rudentiņš) – Raimonds Pauls

6. Rudens ogle – Raimonds Pauls

7. Pēc lietus – Aigars Krēsla

8. Sapņu pārdevējs – Mārtiņš Freimanis

9. Vakara vējā – Zigfrīds Muktupāvels

10. Tik un tā – Uldis Stabulnieks

11. Ozolam – Ainars Virga

12. Dievs tevi mīl – Artūrs Palkevičs

Visiem četriem «Gadalaiku» albumiem izmantoti īpaši sērijai gleznoti mākslinieces Līgas Ķempes darbi. Sērijas dizainu veidojis mākslinieks Artūrs Tigulis.

Sērijas idejas autors un izpildproducents Guntars Račs: «Ideja ir ļoti vienkārša. Man nav nekādu šaubu, ka latviešu komponētās melodijas ir konvertējamas visā pasaulē. Viss ir atkarīgs no valodas un izteiksmes līdzekļiem. Šajā gadījumā ir visā pasaulē visiem labi saprotamas melodijas, kā arī iemīļoti instrumenti – klavieres, ģitāra, stīgas un tagad arī saksofons. Domāju, ka šis lieliskās melodijas patiks klausītājiem kā Rīgā, tā Honkongā, Maskavā vai Ņujorkā.

Foto: Publicitātes foto

Par ierakstu kvalitāti atzinīgi izteicies arī Maestro Raimonds Pauls, kurš ir visvairāk pārstāvētais melodiju autors visā sērijā.

Atgādinām, ka ir jau pieejami albumi «Gadalaiki. Ziema. Klavieres», kuru ierakstījis pianists Normunds Kalniņš, albums «Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra», kuru meistarīgi ieskaņojis ģitārists Rihards Lībietis, kā arī albums «Gadalaiki. Vasara. Stīgas», kuru Normunda Kalniņa vadībā ieskaņojis īpaši ierakstam izveidots stīgu ansamblis no Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem kopā ar pavadošo grupu.

Visi albumi pieejami iTUNES un Spotify.

Sērijas CD albumi pieejami mūzikas veikalos un pasūtāmi šeit:

CD: Ziema. Klavieres:

CD: Pavasaris. Ģitāra:

CD: Vasara. Stīgas:

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu