Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

RIGA IFF Latvijā uzņemtās filmas «Ārpus» pirmizrāde

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šogad pirmo reizi Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) atļaujas sākt jaunu ceļojumu pa reģionu, kuru pasaule pieradusi saukt par Austrumeiropu. Tā ir programma BEAST, kuras ietvaros festivāla kuratori vienlaikus centušies atbrīvoties no pasaulē jau tik daudz pārstrādātā stereotipa par šo jēdzienu un piešķirt tam plašāku dimensiju. BEAST ietvaros gaidāma ungāru izcelsmes Slovākijas režisora un scenārista Georga Kristofa pilnmetrāžas debija – filma «Ārpus». Filma iekļauta 2017. gada Kannu kinofestivāla konkursā.

«Ārpus» stāsta par migrantu, slovāku vīru Agostonu, kas darba meklējumos nonācis Latvijā. Tik vien tiek kā jūras sāļums un vēja brāzmas aiz apkakles. Šis ceļojums kļūst par viņa cīņu ar nepiepildīto dzīvi. Cits aiz cita rindojas absurdi notikumi, iepazīšanās un tikšanās ar seniem draugiem. Tomēr varonis nezaudē cerību nopelnīt, lai īstenotu savu sapni atklātā jūrā noķert lielo zivi. Viļņi veļas pār krasta smiltīm un lēnītēm atplūst…

Filmā piedalās aktrise Guna Zariņa, Ieva Aleksandrova-Eklone, Kaspars Pūce, Varis Klausītājs, Kaspars Bindemanis, kā arī Ieva Norvele-Kristofa.

Režisors: «Laikā, kad rakstīju šo stāstu, dzīvoju Latvijā. Apkārtējā vide iedvesmoja mani, un es vēlējos radīt stāstu par kādu, kurš dodas prom no savām mājām un ierodas Latvijā. Šis ir arī mans personīgais stāsts laikā, kad pārcēlos prom no Slovākijas un dzīvoju dažādās Austrumeiropas valstīs.»

«Ārpus» ir Slovākijas, Ungārijas, Čehijas un Latvijas kopražojums, un Latvijā tā tapusi producentu studijas «Film Angels Productions» paspārnē.

Biļetes uz šo seansu, kā arī vairāk informācijas pieejama festivāla mājaslapā:

www.rigaiff.lv

RIGA IFF top ar ES programmas «Radošā Eiropa – MEDIA», Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu