Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uz Kaņepes Kultūras centra terases «Sinfonietta Rīga» stīgu kvartets

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

30. jūlijā uz Kaņepes Kultūras centra terases no 13 līdz 14.30 notiks Vēlās brokastis ar «Sinfonietta Rīga» stīgu kvartetu. Šajā koncertā Sinfonietta Rīga stīgu kvartets spēlēs V.A. Mocarta Divertismentus Re, Mibemol un Fa mažorā un Franča Šūberta Pieci menueti Do mažorā un Piecas vācu dejas Do mažorā.

«Klāt vasara, laiks līst ārā no telpām un baudīt sauli, tieši tāpēc vasaras sezonā uzsākam jaunu koncertu sēriju Vēlās brokastis ar klasiķiem,» stāsta Kaņepes Kultūras centra pārstāve Anete Jansone. «Trīs koncertos baudīsim sauli uz mūsu terases un klausīsimies brīnišķīgā mūzikā. 30. jūlija un 10. septembra koncertos uzstāsies Sinfonietta Rīga stīgu kvartets, savukārt 13. augusta pēcpsudienā - LNSO Kamermūzika Elektrominimālisms.»

«Šūberta valši un vācu dejas ir labākā izklaides mūzika, kas radusies pēc Mocarta. Savukārt Mocarta divertismenti kopš to rašanās brīža spīd vienā no augstākajām Eiropas mūzikas virsotnēm. Esam priecīgi, ka svētdienas rītā Kaņepes klausītājiem būs iespēja dzirdēt tik izmeklētu programmu,» saka «Sinfonietta Rīga» stīgu kvarteta pārstāvis Kārlis Klotiņš.

Lai arī «Sinfonietta Rīga» stīgu kvartets savā repertuārā ietver skaņdarbus no gandrīz visiem mūzikas vēstures periodiem, kad vien stīgu kvartetam rakstīja un iesaistās projektos, kuri pārkāpj akadēmiskās mūzikas slieksni, visērtāk ansamblis jūtas mūsdienu mūzikā. Nozīmīga vieta kvarteta repertuārā ir latviešu mūsdienu komponistu darbiem. Ansamblim savus skaņdarbus veltījuši Andris Dzenītis, Maija Einfelde, Romualds Kalsons, Selga Mence, Anita Mieze un Rihards Zaļupe. Atskaņoti arī Pētera Vaska un Mārtiņa Viļuma kvarteti.

Kvarteta repertuārā ietilpst arī Džona Adamsa, Antonina Dvoržaka, Eduarda Grīga, Jozefa Haidna, Metjū Hindsona, Leoša Janačeka, Džordža Krama, Ģērģa Ligeti, Volfganga Amadeja Mocarta, Arvo Pērta, Stīva Reiha un daudzu citu komponistu darbi.

Šajā koncertā kvartetam pievienosies arī Jānis Stafeckis – kontrabass.

Biļešu cena 5 eiro, tās nopērkamas iepriekšpārdošanā Kaņepes Kultūras centra bārā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu