Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas Doma dārza brīvdabas kino seansus atklās ar Žana Liksa Godāra filmu «Trakais Pjero»

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Rīgas Doma dārza brīvdabas kino seansus «Četri balti vakari» atklās ar režisora Žana Liksa Godāra filmu «Trakais Pjero» (1965).

Šogad kino seansi veltīti režisoram Rolandam Kalniņam viņa 95 gadu jubilejā. Jansone sacīja, ka viņš ir viens no retajiem Latvijas kino klasiķiem, kura radošā darbība ļauj runāt par tiešu saistību ar pasaules kino vēsturi un tās spožākajām virsotnēm.

«Tā ir īsta talanta pazīme, pat cauri «dzelzs priekškaram» sajust pasaulē valdošās brīvības vēsmas un tendences. Katrā ziņā tieši Kalniņa 60.gadu filmas gluži uzskatāmi runā vienā valodā ar tābrīža pasaules kino jaunajiem viļņiem,» teica Jansone.

Kopā ar «Trakais Pjero» šovakar būs skatāma Žana Ruša un Edgara Morēna filma «Vienas vasaras hronika» (1961), kā arī Žaka Demī «Lola» (1961).

Sekojot tradīcijai, katru no filmu seansiem iesāks kino speciālista ievadvārdi. 6.jūlijā kinokritiķe un Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma iepazīstinās ar Godāra «Trako Pjero», 13.jūlijā Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus stāstīs par vienu no «cinéma vérité» būtiskākajām filmām «Vienas vasaras hronika», bet 20.jūlijā kinokritiķe Daira Āboliņa runās par Demī un viņa «Lolu». Par Kalniņa filmas «Četri balti krekli» atjaunoto kopiju 27.jūlijā ievadvārdus teiks kino vēsturniece Kristīne Matīsa.

Filmu programmu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, organizē biedrība «Ascendum» sadarbībā ar Nacionālo kino centru un Francijas Kultūras institūtu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu