Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Metāloperā «Kurbads. Ķēves dēls» gaidāmi krāšņi šova elementi

TVNET
Metāloperā «Kurbads. Ķēves dēls» gaidāmi krāšņi šova elementi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mārtiņš Otto, Rīga 2014

3. jūnijā gaidāmā metālopera «Kurbads. Ķēves dēls» ar grupas «Skyforger» dalību pārsteigs skatītājus ar krāšņu skatuvi vairākos līmeņos, kuras galvenais elements simboliski būs koks. Grandiozie specefekti un īpaši kvalitatīva skaņas aprīkojuma sistēma palīdzēs izcelt spēcīgo muzikālo «Skyforger» vēstījumu un ļaus baudīt metāloperu, radot telpiskas skaņas vīzijas.

Tāpat Limbažu amfiteātris sniedz iespēju veidot krāšņas vizuālas ainavas, izmantojot dūmus, raķetes un gaismas efektus.

Projekts «Kurbads. Ķēves dēls» iekļauts Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija. Pasākums notiek pateicoties Limbažu novada pašvaldības, Valsts Kultūrkapitāla fonda un automašīnu transporta un loģistikas kompānijas «Kurbads» atbalstam.

«Skatuves iekārtojums ļaus sekot līdzi Kurbada ceļojumiem trīs līmeņos, bet tās vienojošais elements ir koks. Koka saknes, stumbrs un lapotne simbolizē pazemi, tagadni un pagātni – Kurbada laicīgo dzīvi, pagātnes mošķus un nākotni kā cilvēka sasaisti ar gaisu un kosmosu,» stāsta izrādes scenogrāfs Uģis Bērziņš.

«Latviešu folklorā varam saskatīt, ka koks mūsu senčiem ir galvenais totēms – vīri kā ozoli un sievas kā liepas. Koks bija tuvs un klātesošs it visos cilvēka dzīves galvenajos notikumos. Pasaka par Kurbadu ir iniciācijas pasaka - no piedzimšanas līdz nomiršanai un atdzimšanai jaunā formā, citā pakāpē. Šī iniciācijas pasaka iedod mums atslēgas un gudrības cilvēka mūža nodzīvošanai, kā arī parāda mūžīgos kosmiskos procesus, kuru sastāvdaļa vienmēr esam bijuši un būsim,» stāsta izrādes režisore Inga Tropa.

«Kurbads. Ķēves dēls» būs multimediāla metālopera, kas vienīgo reizi tiks rādīta 2017. gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī. Mūzika – grupa «Skyforger», režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, horeogrāfs Guntis Spridzāns.

Biļešu cena ir 15 EUR, biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu