Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Fonds «Līdzskaņa» sniedzis palīdzību pieciem mūziķiem

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Veronika Vilhelma

Ir aizritējuši tikai trīs mēneši, kopš šā gada februārī darbību sāka sociālā atbalsta fonds nelaimē nonākušiem mūziķiem un producentiem «Līdzskaņa». Un šajā īsajā periodā paveikts daudz – ir apstiprināti jau pieci palīdzības pieteikumi, rīkots labdarības koncerts, kā arī fonds iesaistījies grupas «Da Gamba» rīkotajā atbalsta iniciatīvā.

Pirmajos darbības mēnešos fonda valde lēma par palīdzības sniegšanu pieciem māksliniekiem – komponistam Aleksandram Kublinskim nodrošināts atbalsts rehabilitācijai, veikts līdzmaksājums mūziķa Daiņa Dobelnieka kājas protēzes iegādei, dziesminiekam Valdim Atālam (Vladimiram Šatrovskim) apstiprināts palīdzības pieteikums nepieciešamajai operācijai, savukārt dziedātājam Robertam Gobziņam nodrošinātas fizioterapijas nodarbības. Atbalsts sniegts arī mūziķim Rolandam Balodim-Ūdrim, jeb Ūdrītim, kam nepieciešami asistenta pakalpojumi un kāpurķēžu ratiņkrēsla pacēlājs.

Valdis Atāls
Valdis Atāls Foto: Veronika Vilhelma

Sociālā atbalsta fonds «Līdzskaņa» ir biedrības Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) iniciatīva. Taču, lai fonds pilnvērtīgi spētu darboties un sniegt palīdzību pēc iespējas vairāk Latvijas mūziķiem un producentiem, tiek vākti arī ziedojumi, fonda mājaslapā www.lidzskana.lv, kā arī vietnē www.ziedot.lv, aicinot par ziedojumiem iegādāties latviešu izpildītāju CD un DVD diskus. Martā ziedojumu piesaistei tika organizēts arī fonda labdarības koncerts. Fonds ir pateicīgs ziedotājiem, kas snieguši atbalstu vairāk nekā 2000 EUR apmērā.

«Pirmajā ceturksnī fondam «Līdzskaņa» darba bija pilnas rokas. Mēs ne tikai izskatījām palīdzības pieteikumus, bet arī aktīvi iedrošinājām mūzikas industrijas pārstāvjus iesniegt pieteikumus par kolēģiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Tāpat aktīvi strādājām pie fonda atpazīstamības veicināšanas, kurā nenovērtējamu palīdzību sniedza paši mūziķi, piedaloties fonda organizētajā labdarības koncertā. Mūziķi, producenti un citi radošo industriju pārstāvji, mūsuprāt, ir viena no vismazāk sociāli aizsargātām sabiedrības daļām. Cilvēki ikdienā priecājas par mākslinieku radītajiem darbiem, bet brīdī, kad notiek nelaime, viņi nereti tiek aizmirsti un pamesti likteņa varā. Tāpēc svarīgi, ka šobrīd mūziķiem un producentiem ir fonds, kurā tie var saņemt nepieciešamo atbalstu,» stāsta biedrības LaIPA un sociālā atbalsta fonda «Līdzskaņa» izpilddirektore Liena Grīna.

Fonds «Līdzskaņa» iesaistījās arī grupas «Da Gamba» iniciatīvā, koncertos vācot ziedojumus vijolnieces Evas Binderes dēla atbalstam. Runājot par nākotnes plāniem, šobrīd fonds turpina saņemt un gaida aizvien jaunus palīdzības pieteikumus, tos iespējams iesniegt fonda mājaslapā www.lidzskana.lv. Ja jūsu paziņu vai ģimenes lokā ir mūziķi, kuriem nepieciešams atbalsts, aicinām nebūt vienaldzīgiem un iesniegt palīdzības pieteikumus. Tāpat fonds «Līdzskaņa» jūlijā piedalīsies sarunu festivālā «LAMPA» Cēsīs, kur diskutēs par sociālā atbalsta jautājumiem radošo industriju pārstāvjiem Latvijā. Vasaras beigās fonds organizēs radošo nometni, kurā apvienosies gan patlaban aktīvie mūziķi, gan tie, kuri vairs aktīvi nemuzicē veselības vai sadzīvisku problēmu dēļ.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu