Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirms metāloperas «Kurbads. Ķēves dēls» - «Obscurus Orbis» koncerts

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

3. jūnijā gaidāmo metāloperu «Kurbads. Ķēves dēls» ar grupas Skyforger dalību iesildīs viduslaiku ietekmē radītas rokmūzikas apvienība «Obscurus Orbis», kas iekarojusi popularitāti ne vien Latvijā, bet arī visā Eiropā. «Kurbads. Ķēves dēls» būs multimediāla metālopera, kas Limbažu Lielezera amfiteātrī tiks rādīta tkai vienu reizi, tā iekļauta Latvijas simtgades svinību 2017. gada programmā un ir pirmā šāda mēroga latviešu pasakas par Kurbadu interpretācija.

Senās mūzikas grupa «Obscurus Orbis» dibināta 2007. gadā, tās dalībnieki iepazinušies, braukājot pa dažādiem ar viduslaiku tematiku saistītiem pasākumiem. Apvienība savos priekšnesumos rekonstruē viduslaiku gaisotni, izmantojot visskaļākās dūdas, taurītes, stīgu instrumentus un dažādas bungas, grupas repertuārā ir viduslaiku melodijas no visas Eiropas. Grupu «Obscurus Orbis» vieno vēlme rekonstruēt viduslaiku gaisotni ar šā laika mūzikas un mūzikas instrumentu skaņu izraisītām vibrācijām, kas ļauj klausītājam izjust viduslaiku pasaules būtību, vedot tos sev līdzi uz laikiem, kad vīri bija drosmīgi bruņinieki, sievietes – skaistas princeses un zeme vēl bija plakana.

«Gatavojoties Latvijas simtgadei, vēlējāmies izcelt mūsu kultūras mantojumu - grupas «Skyforger» mūzika stāstam iedod nepieciešamo jaudu, savukārt radošajā komandā apvienojušies Latvijas jaunās paaudzes labākie mākslinieki. Domājot par to, lai 3. jūnija vakars būtu piepildīts, esam gandarīti, ka metāloperu iesildīs grupa «Obscurus Orbis», kuras priekšnesums neatstās skatītājus vienaldzīgus,» stāsta pasākuma producente Marta Kontiņa.

«Kurbads. Ķēves dēls» būs multimediāla metālopera, kas vienīgo reizi tiks rādīta 2017. gada 3. jūnijā Limbažu Lielezera amfiteātrī. Mūzika – grupa «Skyforger», režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, horeogrāfs Guntis Spridzāns.

Pasākuma organizētāji pauž gandarījumu par biļešu aktīvo tirdzniecību. Biļešu cena ir 12 EUR, biļetes pieejamas Biļešu Servisa kasēs.

Metāloperas «Kurbads. Ķēves dēls» producents ir SIA «Story Hub» un SIA «Gig Service». Atbalsta Limbažu novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ģenerālsponsors kompānija «Kurbads». Atbalsta SIA «Vit Būve», SIA «EKLA», SIA «Timber International». Informatīvie atbalstītāji Radio SWH Rock, TVNET, draugiem.lv.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu