Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pāvests pīpē jeb ko tauta domā par Džūdas Lovas atveidoto pāvestu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Gados vecākam, pārticīgam, tradicionālam, bet vienlaikus pieticīgam un vienkāršam - šādam, pēc Latvijas iedzīvotāju domām, jābūt Romas pāvestam, aptaujā noskaidrojusi seriālu, filmu un TV lietotne Shortcut. Iedvesmu aptaujas veikšanai Shortcut smēlās, ņemot vērā seriāla «Jaunais pāvests» arvien pieaugošo popularitāti. Seriālu veidojis pazīstamais itāļu režisors Paolo Sorentino, bet galveno lomu tajā atveido Džūda Lovs.

Pret provokācijām mākslas filmās izturamies piesardzīgi

Lai arī seriāla «Jaunais pāvests» režisors saņēmis atzinīgus kritiķu vārdus par provokatīvo un drosmīgo pāvesta attēlojumu, piemēram, galvenais varonis seriālā gan smēķē, gan brokastu vietā izvēlas ķiršu zero kolu, latvieši ir tradicionālāki. 40% aptaujas dalībnieku uzskata, ka mākslas vārdā nav ētiski attēlot Romas pāvestu ar kaitīgiem ieradumiem, katrs ceturtais uzskata, ka tā ir zaimošana. Tikai 20% tajā nesaskata nekādas pretrunas, un katrs desmitais pat uzskata, ka to var darīt, ja tādā veidā cilvēki vairāk sāk interesēties par kristietību.

Romas pāvestam piedienas brieduma gadi

87% aptaujas dalībnieku norāda, ka pāvestam vajadzētu būt vismaz 40 gadus vecam. Vairāk nekā puse norāda, ka optimālais pāvesta vecums būtu 41 - 60 gadi, kamēr trešdaļa atzīmējuši dzīves brieduma gadus no 61 līdz 80 gadiem.

Pārticīgs vai nabadzīgs - domas atšķiras

Atbildot uz jautājumu, vai Katoļu baznīcas galvam jābūt nabadzīgam vai pārticīgam, domas dalās - attiecīgi 47% un 53%. Respondenti vecumā no 40 līdz 49 gadiem biežāk nekā citās vecuma grupās uzskata, ka pāvestam jābūt nabadzīgam, kamēr gados vecāki cilvēki vairāk sliecas domāt, ka pārticīgam. Interesanti, ka latvieši, salīdzinot ar citu tautību pārstāvjiem, biežāk kā pāvesta raksturojošu iezīmi uzsver tieši pārticību.

Tradicionāls, vienkāršs un eiropietis

Trešdaļa aptaujas dalībnieku atzīmē, ka pāvestam jābūt tradicionālam un vienkāršam, kā arī jānāk no Eiropas. Tomēr katrs trešais arī pieļauj domu, ka par Romas pāvestu varētu kļūt arī amerikānis, līdzīgi kā attēlots seriālā «Jaunais pāvests». Kā biežākie iemesli par labu pāvestam amerikānim minēti - tautībai nav nozīmes, demokrātijā visiem vienādas iespējas un pasaule ir mainījusies.

Par seriālu «Jaunais pāvests»: Džūda Lova atveidotais Lenijs Belardo ir visu laiku jaunākais pāvests, turklāt arī pirmais Romas pāvests, kurš nācis no Amerikas. Viņa radikālās idejas varētu mainīt Romas Katoļu baznīcu, tomēr daudzu viņa izvēļu pamatā ir senas skumjas un moku pilnās attiecības ar ticību.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu