Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Arī «Zelta globusa» rīkotāji pauž atbalstu Strīpai

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Holivudas Ārzemju preses asociācija (HFPA) - «Zelta globusa» kinobalvas rīkotāji - trešdien pauda atbalstu aktrisei Merilai Strīpai par svētdien godalgu pasniegšanas ceremonijā pausto preses brīvības aizstāvību.

«HFPA kā žurnālistu organizācija atbalsta jūsu pausto izteiksmes brīvības aizstāvībai un noraida jebkādus aicinājumus uz cenzūru. Mēs pateicamies jums par nešaubīgo atbalstu mākslai,» HFPA paziņoja tviterī.

Strīpa «Zelta globusa» ceremonijā svētdien kritizēja jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu un sacīja, ka «mums ir vajadzīga atbildīga prese, kas sauks pie atbildības šīs pasaules varenos».

Reaģējot uz Strīpas pārmetumiem, Tramps viņu tviterī nodēvēja par «vienu no visvairāk pārvērtētajām aktrisēm Holivudā».

Daudzi aktieri apliecinājuši atbalstu Strīpai.

«Tas, ko jūs pateicāt, bija izcili. Tas bija jāpasaka, un jūs to pateicāt skaisti,»

vēstulē Strīpai apliecinājis Roberts De Niro, vēsta žurnāls «People».

«Es ļoti cienu jūs par to, ka izdarījāt to brīdī, kad visa pasaule svinēja jūsu panākumus. Pilnībā piekrītu jūsu uzskatiem par draņķiem un huligāniem. Vienreiz pietiek,» uzsvēra aktieris.

Aktrise Viola Deivisa, kas «Zelta globusa» ceremonijā iepazīstināja ar auditoriju Strīpu, vēlāk norādīja, ka Strīpai «bija tiesības to pateikt, un manuprāt visi ar atvieglojumu nopūtās - viņa pauda mūsu kopīgo noskaņojumu».

Strīpa savu «Zelta globusa» runu sāka ar norādi, ka ceremonija apvieno trīs pašlaik ASV nīstākās grupas - Holivudu, ārzemniekus un presi. Tā viņa netieši norādīja uz Trampa pausto kritiku slavenībām, migrantiem un presei, ko viņš nereti ir apsūdzējis melos un neobjektīvas informācijas izplatīšanā.

Atminoties aizgājušo gadu kinopasaulē, Strīpa, kas savā runā tā arī nenosauca Trampu vārdā, atzina, ka visvairāk viņu satrieca šovs, kuru sarīkoja «cilvēks, kurš lūdza tiesības sēdēt viscienījamākajā krēslā mūsu valstī, izsmejot žurnālistu ar īpašām vajadzībām».

«Necieņa izraisa necieņu,» piebilda apbalvotā aktrise, uzsverot, ka «vardarbība izraisa vardarbību. Ja ietekmīgie izmanto savu statusu citu terorizēšanai, zaudētāji esam mēs visi».

Reaģējot uz Strīpas pārmetumiem, Tramps tviterī norādīja, ka Strīpa ir «viena no visvairāk pārvērtētajām aktrisēm Holivudā». Tramps piebilda, ka «viņa mani nepazīst, bet vakar vakarā «Zelta globusa» ceremonijā man uzbruka».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu