Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Auļi» ieskandina savu Jaņa Rozentāla gleznu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

LR6 – Latvijas Universitātes radio «Naba» šodien publisko otro singlu no oriģināldziesmu izlases «Janis Rozentāls. Bez vārdiem» – dūdu un bungu grupas «Auļi» skaņdarbu «Bārenīte». Izdevniecības Naba Music/Melo Records veidotajā izlasē iekļautas muzikālas versijas par mākslinieka Jaņa Rozentāla daiļradi. Izlases prezentācijas pasākums norisināsies piektdien, 27. janvārī, mūzikas klubā Nabaklab.

Līdz šim savā jaunradē grupa «Auļi» ļoti bieži meklēja iedvesmu tautasdziesmās, taču šoreiz iedvesmai tika izvēlēta mākslinieka Jaņa Rozentāla glezna «Bārenīte». Līdzīgi kā pārējie izlases tapšanā iesaistītie mūziķi, arī grupas «Auļi» dalībnieki skaņās pārtulkojamo mākslinieka gleznu izvēlējās paši: «Aplūkojot Jaņa Rozentāla gleznas, «Bārenīte» bija pirmā, kas uzrunāja vizuāli, un tajā pašā brīdī sāka raisīties domas par to, kā tas varētu skanēt.» Iegūto pieredzi grupas dalībnieki vērtē atzinīgi: «Tas ir ļoti interesants process, skatīties uz kaut ko un saklausīt, kas tajā ir paslēpies, izvilināt to ārā. Noskaņa šajā gleznā ir nedaudz sērīga, nedaudz vientuļa un drēgna, bet tajā pašā laikā ar gaišu, cerību pilnu skatu nākotnē un pārliecību, ka izdosies! Šīs ir tās sajūtas, kādas redzam, skatoties uz «Bārenīti», un kādas esam mēģinājuši ielikt savā skaņdarbā.» Ieraksts tapis studijā «Lauska» Kaspara Bārbala vadībā.

«Bārenīte»
«Bārenīte» Foto: Publicitātes foto

Izlasē «Janis Rozentāls. Bez vārdiem» piedalās arī elektroniskās mūzikas pārstāvis Oyaarss, komponists Edgars Raginskis, perkusionists Nils Īle, folkgrupas «Ēnu kaleidoskops» līdera Mārtiņa Linka soloprojekts «Vārna», muzikālās apvienības «Tur un tur», «Das Sonntags Legion», «Marta Migla», eksperimentāli elektroakustiskais projekts «Sound Meccano», kā arī mūziķi Haralds Sīmanis, Ingus Baušķenieks, Kashuks un Oskars Jansons.

Radio iecere, veidojot šo instrumentālo skaņdarbu izlasi, bija radoši aptvert un interpretēt mākslinieka Jaņa Rozentāla daiļradi visā tās daudzveidībā, tādējādi simboliski noslēdzot mākslinieka jubilejas gadu ar Latvijas mērogā nebijušu projektu, kurā novērojama divu nozīmīgu mākslas žanru – mūsdienu neatkarīgās mūzikas un par klasiķi dēvējamā Jaņa Rozentāla mākslas – satikšanās.

Izdevniecība Naba Music/Melo Records, kas izveidota 2001. gadā kā viens no radio NABA projektiem, līdz šim izdevusi jau vairāk nekā četrdesmit ierakstus, dažādus albumus, singlus un izlases. Oriģināldziesmu izlases «Janis Rozentāls. Bez vārdiem» izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu