Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gada mūziķa titulam nominēti Jānis Apeinis, Eva Bindere un Reinis Zariņš

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Lita Krone / LETA

«Lielajai mūzikas balvai» kategorijā «Gada mūziķis» nominēti dziedātājs Jānis Apeinis, vijolniece Eva Bindere un pianists Reinis Zariņš, šodien preses konferencē paziņoja balvas organizatori.

Balvu par mūža ieguldījumu saņems diriģents Edgars Račevskis un čelliste Ellionora Testeļeca.

Kategorijā «Gada jaunais mākslinieks» nominēts čellists Kristaps Bergs, pianists Daumants Liepiņš un dziedātāja Laura Teivāne.

Vienlaikus gada koncerta titulam nominēti - sitaminstrumentu kvarteta «Perpetuum ritmio» koncerts «Vasks un uguns», pavasara festivāla «Windstream» atklāšanas koncerts «Merkūrijs uz mēness», kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un valsts akadēmiskā kora «Latvija» koncerts «LNSO - 90. Mariss Jansons un Raimonds Pauls».

Kategorijā «Gada uzvedums» nominēta Ērika Ešenvalda opera «Iemūrētie», kora opera «Neoarctic» un Aika Karapetjana iestudētā opera «Fausts».

Uz gada jaundarba titulu pretendē Jura Karlsona koncerts čellam, klavierēm, sitaminstrumentiem un orķestrim, Kristapa Pētersona simfonija lielajam orķestrim «Miegs», kā arī Marinas Gribinčikas «Laika spēles».

Kategorijā «Izcils sniegums kamermūzikā» nominēts trio «Art-I-Shock», Inga Kalna un Diāna Ketlere koncertā «Rudens kamermūzikas festivāls. Ingas Kalnas solokoncerts» un Georgs Sarkisjans koncertā «Georga Sarkisjana solokoncerts».

Savukārt par izcilu sniegumu gada garumā nominēts Latvijas Nacionālās operas koris diriģenta Aigara Meri vadībā, Latvijas Radio bigbends Māra Briežkalna un Raimonda Paula vadībā, kā arī vokālā grupa «Schola Cantorum Riga» Guntara Prāņa vadībā.

Jau ziņots, ka «Lielās mūzikas balvas 2016» pasniegšanas ceremonija notiks nākamā gada 7.martā plkst.19 Latvijas Nacionālajā operā.

«Lielā mūzikas balva» ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, un šogad pasākums notiks 23.reizi. 1993.gadā KM pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

«Lielās mūzikas balvas» pasākumu organizē KM un «Latvijas Koncerti».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu