Daugavas stadionā deju lieluzveduma «Māras zeme» ģenerālmēģinājums

LETA
Daugavas stadionā deju lieluzveduma «Māras zeme» ģenerālmēģinājums
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Daugavas stadionā 5. jūlijā plkst.22 notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzveduma «Māras zeme» ģenerālmēģinājums, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju izdejos latviešu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas valsts simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks atainota tautas dejas un dziesmas saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

Skaties mēģinājuma video no putna lidojuma.

Uzvedumā skanēs grupu «Iļgi», «Auļi» mūzika, kā arī Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā. Pasākuma virsvadītāji ir Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, kā arī svētku debitantes Dagmāra Bārbale un Selga Apse (Kanāda). Savukārt uzveduma Goda virsvadītāji ir Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva, Uldis Šteins.

«Māras zemes» režiju veidojis Elmārs Seņkovs, bet scenogrāfiju - Reinis Suhanovs. Pasākuma mākslinieciskie vadītāji ir Jānis Ērglis, Jānis Purviņš.

Deju lieluzvedums «Māras zeme» Daugavas stadionā tiks uzvests 6. jūlijā un 7. jūlijā plkst.22.

Koru nozares atbalstītājus plkst.20 «Arēnā Rīga» priecēs Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies amatieru un profesionālo kolektīvu kopkoris, profesionālie orķestri un vairāki solisti. Koncertā skanēs latviešu komponistu Jurjānu Andreja, Jāņa Ivanova, Jāzepa Vītola, Lūcijas Garūtas, Tālivalža Ķeniņa, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Artura Maskata, Zigmara Liepiņa opusi, kā arī Ērika Ešenvalda jaundarbs korim, orķestrim un koncertkoklēm.

Savukārt vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncerts «Laiku viju gredzenā» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī izskanēs plkst.20. Pasākums mākslinieciski iecerēts kā diennakts ritējums, kā arī gaismas un tumsas saspēle četros gadalaikos. Pasākumā pašmāju komponistu oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares «a cappella» versijās savienos solo mākslinieku Valda Muktupāvela un Reiņa Sējāna instrumentālas un vokālas improvizācijas. Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Dita Tomsone, bet tā režiju un scenogrāfiju veidojis Didzis Eglītis.

Dailes teātra Lielā zāle plkst.19 notiks kokļu mūzikas koncertuzvedums «Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!», kurā būs dzirdami Vitas Rudušas, Irīnas Rebhūnas, Valta Pūces un Riharda Zaļupes oriģināldarbi koklēm. Koncerta radošajā grupā darbojas Iveta Tauriņa, Dzintra Tauniņa, Edgars Niklasons, Matīss Budovskis, Aurēlija Rancāne, Sintija Jēkabsone, Alise Putniņa un Lelde Prūse.

Kinoteātrī «Palladium» plkst.19 norisināsies latviešu tautas tērpu skate, kurā varēs aplūkot koristu, dejotāju, koklētāju, folkloras kopu un etnisko ansambļu tautas tērpus, kā arī pašdarinātos, individuālos nekomplektētos, tautas lietišķās mākslas, biedrību un citu ražotāju tautastērpus.

Visas dienas garumā no plkst.11 līdz 23.30 Dailes teātrī būs skatāmi vairāk nekā 10 latviešu teātra autoru darbu iestudējumi amatierteātru interpretācijā, savukārt Vērmanes dārzā no plkst.12 līdz 22 uz četrām skatuvēm norisināsies tautu dienas «Rīta ausma» pasākumi.

Kā ziņots, līdz 8. jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuros piedalās vairāk nekā 42 000 dalībnieki. Šoreiz svētki notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu