Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar albumu «Gadalaiki. Ziema. Klavieres» atklāj jaunu instrumentālās mūzikas albumu sēriju

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Šonedēļ mūzikas veikalos nonāks pirmais jaunās instrumentālās latviešu mūzikas ierakstu sērijas «Gadalaiki» albums «Gadalaiki. Ziema. Klavieres», informē «Mikrofona ierakstu» repertuāra direktors Guntars Račs.

Jaunajā albumā apkopotas romantiskas 12 pazīstamu latviešu komponistu melodijas pārlikumā klavierēm. Albumā atrodamas gan Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka un Jāņa Lūsēna kompozīcijas, gan arī Dona, Mārtiņa Freimaņa, Laura Reinika, Ginta Stankeviča un Aigara Voitišķa rakstītie darbi.

Darbus savā interpretācijā ieskaņojis pianists Normunds Kalniņš, savukārt skaņdarbus miksēja un skaņas apstrādi veica producents Gints Stankevičs.

Pēc Rača paustā, ierakstā dzirdamas tikai klavieres, kas ir pasaulē populārs veids, kādā tiek ieskaņoti pazīstamu dziesmu pārlikumi, akcentējot to melodiskumu. «Skaņdarbi papildina viens otru, un šis albums noderēs kā lielisks fona mūzikas ieraksts dažādās dzīves situācijās - kafejnīcās, salonos, veikalos vai mājās pie kamīna. Visas albumā iekļautās kompozīcijas ir pazīstamas populāru latviešu dziedātāju un dažādu kolektīvu izpildījumā, bet pirmo reizi ir vienkopus pieejamas šādā instrumentālā versijā,» skaidroja Račs.

Albuma dizainu veidojis Artūrs Tigulis, bet jaunās sērijas noformējuma pamatā ir gleznotie mākslinieces Līgas Ķempes darbi. Jau patlaban pabeigtas gleznas arī pavasara, vasaras un rudens izdevumiem.

Instrumentālās mūzikas sērijā «Gadalaiki» plānoti pavisam četri albumi, jau šonedēļ pieejamais «Gadalaiki. Ziema. Klavieres», kā arī nākamgad plānotie «Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra», «Gadalaiki. Vasara. Stīgas» un «Gadalaiki. Rudens. Bungas». Arī šajos albumos būs ieskaņotas pazīstamas latviešu komponistu un grupu melodijas, tikai katrā no albumiem mainīsies vadošie instrumenti.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu