Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ksenija Sidorova un «Kremerata Baltica» tiksies Cēsīs

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 4. decembrī, plkst. 18 koncertzālē «Cēsis» kopā ar pasaulslavenā diriģenta Gidona Krēmera izveidoto orķestri «Kremerata Baltica» uzstāsies modernā akordeona vēstnese un publikas mīlule Ksenija Sidorova. Koncerta programmā dzirdēsim romantisma pārstāvju Franča Šūberta un Roberta Šūmaņa mūziku, baroka dižgara Johana Sebastiāna Baha koncerta pārlikumu akordeonam, kā arī Artūra Maskata jauno opusu «Pusnakts Rīgā».

«Kremerata Baltica» ir Cēsu koncertzāles biežs viesis, muzicējot kopā ar spožiem solistiem, kā arī ikvasaras festivāla koncertos. Šoreiz orķestra programmas soliste būs šarmantā akordeoniste Ksenija Sidorova - mūziķe, kura lauž iesīkstējušus stereotipus par savu instrumentu klasiskās mūzikas vidē.

Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim skaistu romantisma laikmeta mūziku, kuru pārstāvēs viens no pirmajiem romantiķiem – komponistiem Francis Šūberts. Komponists radījis neticami vieglu un vienlaikus bezdibenīgi dziļu mūziku, ko var apbrīnot un mīlēt. Koncertā Cēsīs skanēs viņa menueti un kvarteti. Dzirdēsim arī otra izcilā romantisma laika komponista Roberta Šūmaņa «Austrumu ainas». Ciklu veido seši imprompti, kas radušies, iedvesmojoties no arābu viduslaiku dzejnieka Basras Al-Hariri opusiem, un tie stāsta par Abū Saīda jeb arābu Tila Pūcesspieģeļa varoņdarbiem.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves sagaidīsim Kseniju Sidorovu, kas kopā ar Kremerata Baltica atskaņos Johana Sebastiāna Baha koncertu. Ja kāds Baha klavesīnkoncerts skan soloklavieru versijā, tas saucams par jaunākiem laikiem pielāgotu Johana Sebastiāna mūzikas aranžējumu un tā skanējums ir ausīm pierasts. To gluži nevar teikt par Baha koncertu pārlikumiem akordeonam, tāpēc šis atskaņojums būs jaunatklājums klausītājiem un gaidāms ar lielu interesi.

Vakara izskaņā dzirdēsim arī Artura Maskata jauno opusu «Pusnakts Rīgā». Tas ir veltījums Žanim Lipkem un viņa dzīvesbiedrei Johannai – spilgtām personībām, kuras vieno uzticība, mīlestība un pašaizliedzība mūža garumā. Komponists saka: «Žaņa Lipkes muzejā esmu pavadījis skaistus, garīgi intensīvus brīžus, taču nevaru teikt, ka viss, ko esmu uzzinājis, tiešā veidā pārceļojis skaņās. Vairāk esmu zīmējis 30. gadu Rīgas atmosfēru ar bohēmiskajiem brīžiem. Tās ir manas pārdomas par šo laiku un paaudzi.»

Pirms koncerta, plkst. 17.00, interesenti tiek aicināti uz «Pirmskoncerta sarunu», kurā būs iespēja klātienē sastapt koncerta solisti, akordeonisti Kseniju Sidorovu, uzzināt viņas sajūtas un pārdomas par koncertā iekļautajiem skaņdarbiem un to atskaņojumu, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus. Sarunu vadīs Latvijas Radio «Klasika» personība, muzikologs Orests Silabriedis. Dalība pasākumā bez maksas.

Biļetes nopērkamas koncertzāles «Cēsis» kasē, «Biļešu paradīze» tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu