Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kino klasiķis Varis Brasla sāk uzņemt savu «simtgades filmu»

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Otrdien, 5. jūlijā, filmēšanu sāk Latvijas kino klasiķis Varis Brasla – Kuldīgas apkaimē studija «F.O.R.M.A» sāk uzņemt ģimenes filmu «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru». Topošais kinodarbs iekļauts Nacionālā Kino centra programmā «Latvijas filmas Latvijas simtgadei».

Filma «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» (scenārija autors – Alvis Lapiņš, ilggadējais Vara Braslas domubiedrs un kolēģis, visu slavenāko Braslas filmu scenārists) stāsta par puiku, kuram vecāki atņem iemīļoto datoru un aizsūta pie vectēva uz laukiem. Nu jāsazinās ar vectēvu, nevis virtuālo pasauli. Mazpilsētas notikumi un piedzīvojumi liek mazdēlam saprast, ka dzīve bez meliem spēj sagādāt negaidītu prieku.

«Neskatoties uz kino pieredzi, katru reizi, kad atskan pirmās komandas, kad sākas reālais darbs ar aktieriem uz laukuma, man liekas, ka es neko neprotu,» ar nelielu satraukumu pirms filmēšanas sākšanas saka režisors Varis Brasla, kurš vairākas dienas pirms pārējās filmēšanas grupas devies uz Kuldīgu, lai noskaņotos darbam. «Lielā mīkla un lielā loterija šai filmā ir mazie aktieri – bērni. Jācer, ka divi filmēšanas mēneši būs pietiekami ilgs laiks, lai viņi pilnībā atklātu savu jūtu un slēpto instinktu pasauli,» optimistisks ir režisors.

Filmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» titulvaronis, vectēvs Paulis – Mārtiņš Vilsons, vecmāmiņa Irma – Akvelīna Līvmane
Filmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» titulvaronis, vectēvs Paulis – Mārtiņš Vilsons, vecmāmiņa Irma – Akvelīna Līvmane Foto: Kadrs no filmas

Topošajā kinolentē «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» piedalās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Alise Polačenko, Mārtiņš Meiers, Anatolijs Fečins, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Uldis Anže, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi aktieri, kas pārstāv četrus Latvijas teātrus. Filmas galvenie varoņi atrasti ilgā un neatlaidīgā bērnu atlasē, tie ir mazi prātvēderi - astoņus gadus vecais Markuss un sešus gadus vecā Eva. Sava loma filmā ir arī kaķim un zosu ģimenei. Pirmās filmēšanas dienas tiks aizvadītas šaurā uzņemšanas grupas lokā, lai ļautu iejusties mazajiem aktieriem, bet vēlāk arī mediji tiks īpaši aicināti viesoties filmēšanas laukumā.

Filma uz ekrāniem nonāks 2017. gada augustā, tā būs pirmā pirmizrāde Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu