Tomēr, pateicoties satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) ierosinātajam piedāvājumam palielināt VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) kapitālsabiedrības maksājumu par valsts kapitāla daļu izmantošanu un no saņemtajām dividendēm LTV un Latvijas Radio piešķirt finansējumu aptuveni 1,4 miljonu latu apmērā, televīzijai nebūs jāatsakās no sākotnēji plānotās LTV7 analogās apraides pārtraukšanas, kas LTV izmaksā aptuveni miljonu latu, līdz ar to kopējais budžeta samazinājums televīzijai būs aptuveni divi miljoni latu.
Janvārī tiks rādītas decembrī uzņemtās "Neprāta cenas" sērijas, un tad seriālu vairs nedemonstrēs. Tā vietā LTV skatītājiem piedāvās 26 minūšu garu raidījumu "100.pants", kurā skatītāji, zvanot uz studiju, varēs uzdot jautājumus valsts amatpersonām, kuras iztaujās žurnāliste Iveta Elksne.
Kots gan akcentēja to, ka šādi lēmumi televīzijai palīdzēs tikai izdzīvot, nevis attīstīties un normāli funkcionēt, un pauda cerību, ka ar NRTP palīdzību izdosies ne tikai atgūt samazinājuma dēļ atņemtos līdzekļus, bet pat panākt lielāka finansējuma piešķiršanu sabiedriskajiem medijiem. "Patlaban Latvijas Televīzijā cilvēki fanātiski dara savu darbu ar muzejā liekamu iekārtu palīdzību. Ir jāveicina sabiedrisko mediju atmoda," pārliecināts Kots.
Savukārt Latvijas Radio Satiksmes ministrijas atrastā finansējuma rezultātā budžeta izdevumi būs jāsamazina aptuveni par pusmiljonu latu, par ko radio vadība vēl lems, taču, kā uzsvēra radio ģenerāldirektors Aigars Semēvics, Latvijas Radio nebūs jāatsakās no plānotās raidītāju skaitu samazināšanas, kā dēļ ciestu laukos dzīvojošie radioklausītāji. Tomēr atrastais finansējums nedos iespēju par labu vērst 2.decembrī pieņemtos lēmumus par nākamā gada budžetu, kas paredz darba samaksas mainīgās daļas samazināšanu par Ls 432 556, kā arī atteikšanos no korespondentiem Briselē, hokeja, olimpiāžu un citu sporta spēļu pārraidīšanas, operatīvās informācijas izplatīšanas naktī, ierakstu restaurācijas, informācijas tehnoloģiju (IT) attīstīšanas.