Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievijas puse apsver domu nepiedalīties Eirovīzijā Kijevā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas politiķis un senators, vienlaikus Drošības komitejas priekšnieka vietnieks Fanzs Klincevičs (Франц Клинцевич) aģentūrai TASS paziņojis, ka, viņaprāt, šā gada Eirovīzijas finālā politiskie apsvērumi ņēmuši virsroku pār mākslu un mūziku.

Viņš uzskata, ka tas ir ļoti satraucošs signāls, kurš liek apšaubīt Eirovīzijas projekta nākotni kā tādu. «Vēl vairāk, ja nākamgad Eirovīzijas fināls notiks Kijevā,» viņš piebildis, uzsverot, ka neizslēdz iespēju, ka skatuve tiks uzbūvēta Maidana sirdī - Neatkarības laukumā.

«Ja Ukrainā nekas nemainīsies, nedomāju, ka mums tur vajadzētu piedalīties,»

viņš rezumēja.

Savukārt Krievijas dalībnieks Sergejs Lazerevs pēc iegūtās trešās vietas pārāk nepārdzīvo vai vismaz uz āru savu vilšanos neizrāda.

«Uzvarētājus netiesā,» viņš izteicies un pateicis lielu paldies savam producentam, bulgāru izcelsmes krievu popmūzikas dziedātājam Filipam Kirkorovam. «Bez viņa es nebūtu sadūšojies piedalīties un ielaist savā organismā tik milzīgu devu adrenalīna.»

Kā ziņots, Latvijas pārstāvis Justs Sirmais ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu «Heartbeat» («Sirdspuksti») starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā ierindojās 15. vietā, bet Stokholmā sestdien notikušajā konkursā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Plašu rezonansi izraisījusī Ukrainas pārstāve izpildīja dziesmu «1944», kas veltīta Krimas tatāru deportācijai, ko 1944. gadā īstenoja Staļins. Dziesmas tekstā nav pieminēta Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupācija un aneksija, ko pirms diviem gadiem veica Krievija, tomēr Džamalas izraudzīšana par Ukrainas pārstāvi Eirovīzijai veicina uzmanības pievēršanu šai aneksijai un Krievijas varas iestāžu veiktajai Krimas tatāru apspiešanai.

Eirovīzijas dalībniece Dami Ima no Austrālijas ieņēma 2. vietu. Dienvidkorejiešu izcelsmes māksliniece izpildīja dziesmu «Sound Of Silence» («Klusuma skaņa»). Savukārt Krievijas pārstāvis Sergejs Lazarevs ar dziesmu «You Are the Only One» («Tu esi tā vienīgā»), kuram bukmeikeri pirms konkursa prognozēja pārliecinošu uzvaru, ierindojās 3. vietā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu