Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Miris latviešu estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Agnese Gulbe / LETA

22. aprīlī mūžībā devies leģendārais latviešu estrādes mākslinieks Ojārs Grinbergs. Grinbergs dzimis Rīgā un vislielāko popularitāti guva, dziedot duetos ar latviešu estrādes dziedātāju Margaritu Vilcāni. Solo Ojārs Grinbergs ieskaņojis apmēram 150 dziesmu, tikpat — duetā ar Margaritu Vilcāni. Uz skatuves dziedātājs allaž valdzinājis ar savu kustību prieku, artistiskumu un izteiksmīgo balsi. Par mākslinieka aiziešanu sociālajos tīklos sēro vairums viņa mūzikas cienītāju.

Valsts prezidents izteicis līdzjūtību, mūžībā pavadot Ojāru Grinbergu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis līdzjūtību, estrādes dziedātāju Ojāru Grinbergu mūžībā pavadot, liecina publikācija Valsts prezidenta kancelejas mājas lapā. «Izsaku visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem, viņu mūžībā aizvadot. Mūsu atmiņās vienmēr paliks Ojāra Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā, viņa neatkārtojamais balss tembrs un izpildītās leģendārās dziesmas,» paudis prezidents.

Ojārs Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī Rīgā. Dziedāt viņš sācis Rīgas Filca klubā, no 1961. gada dziedājis TTP estrādes ansamblī, bet 1963. gadā sācis strādāt RVR, regulāri uzstājas populārākajos Rīgas restorānos un klubos.

Ojārs Grinbergs ir viens no leģendārā karavīru ansambļa «Zvaigznīte» dibinātājiem. Pēc dienesta armijā dziedātājs pievienojās Raimonda Paula vadītajam Rīgas Estrādes orķestrim, kur kopā ar Margaritu Vilcāni tapa virkne duetu, bet vēlāk tika izveidots vokāli instrumentālais ansamblis «Tip Top».

Kopš 1973. gada duetā ar dziedātāju Margaritu Vilcāni strādājis Filharmonijas ansamblī, kas pazīstams arī kā Ulda Stabulnieka ansamblis. Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: «Dziesma nenosalst» 1969. gadā un «Teic, kur zeme tā» (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971. gadā.

2007.gadā mūziķis saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā.

2013.gadā Grinbergs kļuvis par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri.

Grinbergs darbojies arī politikā. Viņš ticis ievēlēts 6. Saeimā no saraksta «Tautas kustība Latvijai (Zīgerista partija)».

Tuviniekiem izsakām visdziļāko līdzjūtību!Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu