Skip to footer
Šodienas redaktors:
Līga Āboma
Iesūti ziņu!

Liepiņš: Saksam nav nekāda sakara ar libretu "Vadonis" (71)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jau ziņots, ka literāts Nils Sakss, īstajā vārdā Nils Konstantinovs, iesniedzis prasību tiesā pret muzikālās drāmas "Vadonis" libreta autoru Kasparu Dimiteru un Latvijas Nacionālo teātri par autortiesību aizskārumu, zaudējumu un morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Izrādei par godu notikušajā preses konferencē Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis un mūzikas komponists Zigmars Liepiņš noliedz jebkādu Konstantinova devumu libreta tapšanā.

Uz konferenci bija ieradies arī libreta autors Kaspars Dimiters, kurš dalījās pārdomās par 17. septembrī gaidāmo izrādi, tomēr atteicās komentēt Nila Konstantinova iesniegto prasību tiesā. Uz jautājumiem atbildēja Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis un libreta "Vadonis" komponists Zigmars Liepiņš.

"Nacionālais teātris pēc pārrunām ar Zigmaru Liepiņu un Kasparu Dimiteru šā gada 2. martā ir pasūtījis lugu Kasparam Dimiteram un samaksājis dalīto maksājumu, kuru Kaspars Dimiters oficiāli iesniedzis teātrim maijā. Tālāk mums ir līgums ar aģentūru "Mūza", kas palīdz radīt šo darbu kā producentu grupa, pasūtot mūziku," skaidro Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.

Nacionālā teātra direktors ir neizpratnē par šādas prasības parādīšanos: "Es kā direktors šo cilvēku, Nilu Konstantinovu, neesmu ne saticis, ne redzējis, ne šis cilvēks, zinot to, ka ir iestudējums "Vadonis", ir vērsies pie manis. Neesmu saņēmis nevienu oficiālu vēstuli un par viņu uzzināju tikai tad, kad sameklēju šā cilvēka telefona numuru un piezvanīju viņam, gribēdams saprast, kāpēc viņš publicē apmelojumu par Nacionālo teātri."

"No janvāra man [e-pastā] bijušas 450 sarakstes, no kurām divas mistiskā kārtā nonākušas publiskajā telpā. Tas pats par sevi ir kriminālnoziegums," Konstantinova internetā publicēto elektroniskā pasta saraksti starp Zigmaru Liepiņu un Kasparu Dimiteru skaidro Zigmars Liepiņš.

Libreta "Vadonis" komponists noliedz Konstantinova devumu izrādes tapšanā: "Radošajā procesā bezkaunīgi iejaucas cilvēki, kuriem ar to nav nekāda sakara. Var gadīties, ka blakus darbojas kāds konsultants, bet cits jautājums ir, kas ir autorība šajā lietā? Autorības elementu šeit nav vispār, un es esmu izgājis cauri autortiesību likumam. Ja mani kā komponistu apvaino zagšanā, tad jājautā, ko es varu nozagt no cilvēka, kas pierādāmā nekondīcijas stāvoklī ar Dimiteru ir uzrakstījis četras lappuses ar nekur nelietojamu pārskatu."

"Saukt šo cilvēku par libretistu ir, mazākais, totāli kļūdaini. Šim zēnam nav literāras izglītības vai sajēgas par to, ko viņš dara, nav iemesla pretendēt uz finansēm, jo nekas no viņa darba nav izmantots."

"Es personiski šajā darbā esmu ieguldījis naudu, kura rakstāma ar pieciem cipariem, un tālāk līdzekļi tiks ieguldīti vēl, jo situāciju valsts teātros mēs ļoti labi zinām. Man ir pārliecība, ka šos ieguldītos līdzekļus nākotnē dabūsim atpakaļ, nevis pazaudēsim. Jebkura spekulācija par tēmu, ka šis ir pasūtījums, ir aizvainojoša."

Komentāri (71)

Nepalaid garām!

Uz augšu