Cilvēkiem jau, protams, nekad nav labi, un pēdējā festivāla dienā arvien izmisīgāk ar krekliem un citiem apģērba gabaliem tika aizsietas mutes un deguni. Iemesls tam bija konstantais putekļu mākonis, kas izveidojās no tā paša milzu pūļa nemitīgas pārvietošanās starp festivāla skatuvēm. Zāle Roskildes pļavās, kā ierasts, atkal nebija sagaidījusi pat vasaras vidu, un tās vietā rēgojās īsts mūzikas vārdā radīts tuksnesis.
Tas gan netraucēja absolūtu, bet tolerantu brīvību baudīt atbraukušajiem rokenrola gara ķērājiem vārtīties un pat saldi gulēt pilnīgi visās iespējamajās vietās, vai tas būtu pie skatuvju teltīm, vai pie ēstuvēm, vai pat pie tualetēm. Starp citu, pēdējās var uzskatīt par Roskildes lielākajām galvassāpēm. Lai cik daudz pārvietojamu labierīcību festivāla organizētāji arī uzstādītu, tāpat tiks apurinētas malu malas, kā rezultātā urīna smaka pēdējās pasākuma dienās jau šķiet pašsaprotama.
Taču cilvēki uz festivālu ir braukuši lieliski atpūsties un neļauj tādiem sīkumiem sabojāt sev garo nedēļas nogali. Tieši šī gaisā valdošā brīvība un draudzīgā atmosfēra arī ir lielākais Roskildes pluss, jo pasākuma rīkotāji varētu piedāvāt vai visas pasaules mūzikas zvaigznes vienuviet, bet bez labas auras festivāls tāpat nebūtu izdevies.
Interesanti, ka visu četru dienu laikā nenācās novērot nevienu (!) agresijas pazīmi, kas Latvijā nodēvējama par neiespējamu parādību.
Līdz ar festivāla biļetes nopirkušo apmeklētāju skaitu (šogad tādu bija 79 000) aug arī brīvprātīgo darbinieku skaits. Pēdējie šoreiz bija jau 21 000, kas pirmajā brīdī varbūt šķiet pārspīlēts skaitlis, taču veiksmīgai festivāla norisei tik tiešām nepieciešamas ļoti daudzas darbarokas. Tieši apmācītu brīvprātīgo piesaiste ir vēl viens Roskildes pluss, kas neliek koncertu laikā vērot draudīgas apsardzes vīru fizionomijas. Arī aiz skatuves priekšā esošā nožogojuma jums pretī dejo un dzied līdzi tādi paši jaunieši, tikai speciālos formas tērpos, lai vajadzības gadījumā viņiem varētu lūgt palīdzību. Tālāk par ūdens padošanu trakojot izslāpušajiem gan viņu darbs lielākoties arī nesniedzas.