Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

"Bonaparti.LV" tikai 16. vietā

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 3

Latvijas mūziķu apvienība "Bonaparti.LV" ar dziesmu "Questa Notte" 52. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Helsinkos ierindojās 16.vietā.

"Bonaparti.LV" Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa finālā saņēma 54 punktus. No Lietuvas, Igaunijas un Īrijas Latvijas mūziķi saņēma pa desmit punktiem, no Slovēnijas - sešus, no Maltas un Lielbritānijas - pa četriem, no Norvēģijas un Nīderlandes - pa trim, no Rumānijas - divus, no Horvātijas un Polijas - pa vienam punktam.

Latvijai arī nākamgad dalība Eirovīzijas dziesmu konkursā būs jāsāk no pusfināla.

Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarēja Marija Šerifoviča no Serbijas ar dziesmu "Molitva" - 268 punkti, otrā palika Verka Serdjučka no Ukrainas ar dziesmu "Dancing Lasha Tumbai" - 235 punkti, bet trešo vietu ieguva Krievijas grupa "Serebro" ar dziesmu "Song #1" - 207 punkti.

Vokālās grupas "Cosmos" pagājušā gada pieticīgo rezultātu dēļ "Bonaparti.LV" bija spiesti piedalīties Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa pusfinālā, kur Latvijas pārstāvji 28 valstu konkurencē iekļuva to desmit valstu starpā, kas pēc dalības pusfinālā guva iespēju startēt finālā.

"Bonaparti.LV" ir sešu Latvijā pazīstamu tenoru apvienība, kas tika izveidota 2007.gadā speciāli nacionālajam Eirovīzijas dziesmu konkursam. "Bonaparti.LV" veido grupas "Labvēlīgais tips" dalībnieki Normunds Jakušonoks, Kaspars Tīmanis un Andris Ābelīte, grupas "Bet bet" solists Zigfrīds Muktupāvels, grupas "Cacao" solists Andris Ērglis, kā arī Latvijā dzīvojošais itālietis Roberto Meloni.

"Bonaparti.LV" izpildīto dziesmu "Questa Notte" 2006.gadā sarakstīja zviedru komponists Kjells Jenstigs ar nosaukumu "Tomorrow". Komponists dziesmu iesniedza 2007.gada Latvijas Eirovīzijas nacionālās atlases konkursam. Konkursa vajadzībām tika nomainīts gan sākotnējais dziesmas teksts, gan valoda.

Šogad 24.februārī "Bonaparti.LV" startēja nacionālās atlases finālā. Pirmajā kārtā noskaidrojās trīs finālisti, "Bonaparti.LV" kļuva par pārliecinošiem uzvarētājiem un iekļuva superfinālā, kurā, iegūstot 49 422 balsis, apsteidza Intaru Busuli un Gunāru Kalniņu.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu