Skip to footer
Šodienas redaktors:
Līga Āboma
Iesūti ziņu!

Erotika, slepkavība un spiegošana

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dodoties ceļojumā, daudziem noteikti jau iepriekš ir skaidrs, kas izvēlētajā vietā obligāti jāredz. Tomēr klasisko repertuāru var dažādot ar aktuālajiem notikumiem, piemēram, neparastu izstādi.

Eross modernajā mākslā

Vīnes muzejā Ba-Ca Kunstforum līdz 22. jūlijam apskatāma izstāde Eros modernajā mākslā. Tās veidotāji uzsver, ka darbi netiek izstādīti ar mērķi demonstrēt kailu ķermeni, ekspozīcijai esot daudz plašāks mērķis – 35 mākslinieku darbi, kas aptver laika posmu no 19. gs. beigām līdz 21. gs. sākumam, ļaus apmeklētājiem gūt plašāku skatu par tēmām – kārdinājums un pavedināšana, kaislības un iekāre. Impresionisms, sirreālisms, modernisms, popārts – tā var raksturot izstādes kompozīciju, kurā var aplūkot O. Renuāra, A. Matisa, P. Pikaso, S. Dalī, G. Klimta un citu mākslinieku darbus. Sīkāka informācija

Slepkavība muzejā

Briselē, Dabas zinātnes muzejā, ik pa laikam tiek veiktas dažādas izglītojošas akcijas, un šobrīd līdz 14. septembrim tur apskatāma izstāde Slepkavība muzejā, kas interesentiem dod iespēju līdz vissīkākajām detaļām uzzināt, kā tiek izmeklēti tā sauktie smagie noziegumi. Izstādes apmeklētājiem tiek dota iespēja pašiem mēģināt atšķetināt slepkavību, saņemot lietiskos pierādījumus, fotogrāfijas no "noziegumu vietas" un apmeklējot astoņas laboratorijas, to skaitā tiesu medicīnisko... Apmeklētājiem ir iespēja izveidot fotorobotu un visbeidzot – izlemt, kurš no trijiem aizdomās turamajiem ir vainīgais, protams, neaizmirstot, ka šajā jautājumā verdikts ir tiesas kompetencē. Audio gids pielāgots arī bērniem, turklāt dažādām vecuma grupām.

Sīkāka informācija

Spiegošanas zinātne

Zinātnes muzejā Londonā līdz 2. septembrim var aplūkot mūsdienu spiegošanas tehnoloģijas izstādi Spiegošanas zinātne. Apmeklētājiem tiek dotas iespēja pašiem izmēģināt visdažādāko aparatūru, tajā skaitā leģendārā "spiegu akmeņa" analogu. Izstāde tapusi sadarbībā ar Lielbritānijas un ASV izlūkdienestiem, tāpēc spiegošanas "tehniskās kaislības" nav jāuztver kā zinātniskā fantastika: izstādes eksponāti ir reāli. Izstāde pozicionēta kā interaktīva un kā pasākums ģimenei.

Sīkāka informācija

Komentāri

Nepalaid garām!

Uz augšu