Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«bet bet» jubilejas koncerturneju sāk Allažu tautas namā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Grupa «bet bet» ir dibināta 1991. gadā un šogad atzīmēs jau 25. pastāvēšanas gadadienu. Kopš grupas dibināšanas laika, grupā nemainīgi muzicē dziedātājs un dziesmu autors Zigfrīds Muktupāvels, bundzinieks un dziesmu autors Guntars Račs, kā arī ģitārists Uģis Tirzītis. 2006. gadā, nomainot basģitāristu Aivi Kalvānu, grupā pastāvīgu basģitārista vietu ieņēmis Andris Alviķis.

Savu ceturtdaļgadsimta jubileju grupa nolēmusi atzīmēt mazliet neierastā veidā, proti, uzstājoties tādās Latvijas vietās, uz kurām pazīstami latviešu izpildītāji brauc ļoti reti, vai arī vietās, kur šo garo gadu laikā grupa nekad nav uzstājusies. Viena no tādām vietām ir Siguldas novada Allažu tautas nams, kur 5. martā notiks jubilejai veltīto koncertu sērijas atklāšanas koncerts. Šī vieta nav izvēlēta nejauši...

Stāsta viens no grupas dibinātājiem Guntars Račs: «Allaži ir manas bērnības vieta. Šeit pavadīju gandrīz visus savus skolas vasaru brīvlaikus. Katru gadu, vismaz 3 mēnešus, jo tieši tur dzīvoja mana tēva māsa ar ģimeni. Allažos iemācījos slaukt un ganīt govis. Un, protams, vēl daudz ko vairāk. Tur pirmo reizi biju uz īstām dejām, kas notika tieši Allažu tautas namā. Ar mopēdu esmu apbraukājis visu apkārtni un makšķerējis katrā dīķī un upītē. Man bija svarīgi te atgriezties un satikt cilvēkus, kurus neesmu saticis vairāk nekā 30 gadus. Vienlaicīgi ar «bet bet» jubilejas koncertu, šī būs arī neliela, manas grāmatas «Laikam laika nav» prezentācija, jo grāmatā ir arī pārītis dzejoļu, kas sarakstīti Allažos. Vietu tur nav daudz, bet tieši tāpēc, tas solās būt īpašs koncerts gan man, gan, cerams, arī klausītājiem.»

Zigfrīds Muktupāvels: «Mēs esam uzstājušies visās lielākajās Latvijas pilsētās un lielākajās zālēs, un arī tagad varētu uzstāties. Taču mums pašiem tas vairs nešķiet interesanti. Tāpēc radās šī doma braukt tur, kur vēl neesam bijuši. Bez īpaši lielas nojausmas kā tur ir, un kas mūs tur sagaida.»

Jubilejas koncertu sērijas ietvaros vēl ir plānots uzstāties Vecvārkavā, Rožupē, Madlienā, Piltenē, Alsungā, Staburagā, Lubānā un citur. Koncertos grupa izpildīs savu «zelta repertuāru», kā arī dziesmas no grupas jaunākā albuma «Vasara nebeigsies nekad», kurš nāca klajā pērnajā rudenī.

Koncertu sērijas laikā plānots uzņemt dokumentālo filmu, kurai gan vēl tiek meklēts papildus finansējums.

Biļetes uz koncertu iespējams rezervēt šeit:

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu