Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latgales triecienvienībai Eirovīzijā palīdzēs Pokemons

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Šogad pirmo reizi Latvijas nacionālā Eirovīzijas festivāla atlasē "Eirodziesma 2008" piedalās arī Latgales triecienvienība – grupa "Borowa Mc", kas dziesmas "The One" izpildīšanai palūgusi grupas "Bez PVN" dvēseles Kipa (Kristaps Rasims) palīdzību.

Grupas dziesma "The One" (Vienīgā) ir vienīgā dziesma pusfinālā, kura netiek izpildīta tikai angliski, un ir vienīgā dziesma visas Eirovīzijas vēsturē, kurā izskanēs arī latgaliešu valoda!

"Pēc rezultātu paziņošanas tika rakstīts, ka šogad Nacionālajā atlasē piedalās dziesmas tikai angliski, bet te mēs gribētu iebilst! Mēs ļoti gribam, lai latgaliešu valoda šai gadā izskan ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas mērogā. Mēs būtu patiešām lepni, ja visai Eiropai varētu pastāstīt, ka ir tāds bezgala jauks un skaists novads Latgale un ka te runā savā – latgaliešu valodā, kas ir skaista un skanīga," tā par Eirovīziju un savām pārdomām par to stāsta grupas līderis Aigars Runčis.

Dziesma stāsta par mīlestību. "Par ko gan citu var dziedāt?” priecīgs jautā grupas ģitārists Ingars Gusāns. “Tuvojas pavasaris un ir miljoniem domu, lai mīlestības vārdā visu darītu labāk!"

Interesanti, ka grupas pavadošajā sastāvā spēlējošais bundzinieks Raitis Aukšmuksts, kas mūziķu aprindās plašāk pazīstams ar iesauku Pokemons, ir bijis arī pasaulslavenā dziedātāja Enrikes Iglesiasa pavadošā sastāva mūziķis dziedātāja uzstāšanās laikā Jūrmalā festivāla „Jaunais vilnis 2006” ietvaros. Grupa ar Pokemonu sadarbojas jau pusgadu un, kā atzīst pats bundzinieks, viņam patīk sadarboties ar "Borowu Mc". Pokemons būs neiztrūkstošs pavadošā sastāva mūziķis arī Eirovīzijas laikā un, iespējams, palīdzēs Latgales triecienvienībai ne vien Latvijas, bet visas Eiropas muzikālo iekarojumu ceļā.

Izlozes kārtībā "Borowa Mc" startēs pirmajā "Eirodziesma 2008" pusfinālā, kas būs vērojams LTV1 ēterā 2. februārī plkst. 21:45.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu