Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Naumaņa balva mākslas kritikā piešķirta Vilnim Vējam

LETA
Naumaņa balva mākslas kritikā piešķirta Vilnim Vējam
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā pirmdienas vakarā pasniegta vizuālās mākslas kritiķim un kultūras procesu vērtētājam Vilnim Vējam, informēja Normunda Naumaņa biedrības preses sekretārs Krišs Ēlerts. Žūrija Vēju raksturoja kā ironiski nopietnu, vērtējošu, asprātīgu autoru, kas prot pārtulkot vizuālo iespaidu literārā tekstā. «Viņš mākslas darbu vienmēr aplūko kā daļu no dzīves procesiem, bet sevi - kā svarīgu darbojošos personu ikvienā savā tekstā,» pauda žūrija.

Balvas pasniegšanas ceremonija norisinājās Jaunajā Rīgas teātrī speciāli šim nolūkam sarīkotā pasākumā «NN nakts». Kopā ar balvu Vējš saņēma arī 1000 eiro stipendiju.

Pieteikumus balvai izvērtēja un laureātu izraudzījās žūrija, kuras priekšsēdētājs bija interneta žurnāla «Satori.lv» galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Žūrijā darbojās arī Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības «Neputns» galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, Valsts kamerorķestra «Sinfonietta Rīga» mākslinieciskā producente un muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

«Mūsu uzmanību izpelnījās dažādi autori, un, izvirzot viņus kritikas balvai, tika ņemts vērā arī tas, ka uzvarētājam nav jābūt nākamajam Naumanim. Kāds ir nopietnāks, kāds - ironiskāks. Cits raksta viegli, daudz un aizrautīgi, cits - lēnām un reti, taču ieguldot milzīgu darbu. Kopīgais ir tas, ka visu šo autoru rakstītais ir arī vērtība pati par sevi, nevis tikai aplūkotā mākslas notikuma blakusprodukts,» šā gada laureāta izvēli komentēja Šlāpins.

Viņš cer, ka Normunda Naumaņa balva kļūs «par katalizatoru, kas liks ne vien rūpīgāk novērtēt kritikas lomu un svaru kultūras procesos, bet arī saņemties pašiem kritiķiem, ļaujot uzaugt jaunai un motivētai autoru paaudzei».

Balvai varēja pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Šogad balvai kopā ar Vēju tika tika izvirzīta arī Anda Baklāne, Jegors Jerohomovičs, Inese Lūsiņa, Silvija Radzobe, Santa Remere, Edīte Tišheizere un Margarita Zieda.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvas kritikā dibinājusi pērn izveidotā Normunda Naumaņa biedrība. Biedrības mērķis ir teātra un kino kritiķa, publicista Normunda Naumaņa (1962-2014) radošā mantojuma popularizēšana, kritiskās domāšanas veicināšana Latvijā un kultūras vērtību popularizēšana.

Godalgas mērķis ir rosināt kritisko domāšanu, kā arī atbalstīt un veicināt kritikas kvalitāti Latvijā. Balva tiks pasniegta reizi gadā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu