Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Iļģi» aicina uz Ziemassvētku nakts koncertu

TVNET
«Iļģi» aicina uz Ziemassvētku nakts koncertu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Grupai «Iļģi» ir ilga tradīcija pirms Ziemassvētkiem savus klausītājus uzrunāt īpašos koncertos ar īpašu, reizi gadā spēlējamu programmu. Tajā klausāmas senās latviešu ziemas saulgriežu dziesmas un ieskanas arī viduslaiku motīvi. Kā īpašais viesis šajos koncertos vienmēr piedalās «Iļģu» kādreizējā dalībniece Zane Šmite, bez kuras unikālās balss šī programma nav iedomājama. Šogad koncertā Rīgā, kas notiks svētdien, 20. decembrī plkst. 23.55 koncertzālē «Rīga» (Rīgā, Akadēmijas laukumā 1), būs arī pāris pirmatskaņojumi.

«Iļģi» ar savu ļoti ilgo muzicēšanas laiku pierāda to, ka tradicionālā mūzika mūsdienās var mainīties un pārveidoties, tomēr saglabājot ko dziļi latvisku un trauslu savā kodolā. Būt sena un mūsdienīga vienlaikus.

«Spēlējam šo koncertu katru gadu, un katru reizi, vismaz pēdējos gados, ir tāda mītiska sajūta, it kā mēs radītu pasauli no jauna; it kā no mums būtu atkarīgs, vai saule pagriezīsies uz gaismas pusi... Ar «mēs» es domāju mūziķus kopā ar klausītājiem. To laikam sauc par rituālu.

Līdz šim pēc koncerta vienmēr sekojuši danči un rotaļas, un mērķauditorija bijusi – ģimenes. Taču, uzklausot daudzo klausītāju vēlmes, arī šogad gribam nospēlēt vienu koncertu bez bērnu skraidelēšanas un trokšņošanas fonā – tā, lai var izbaudīt skanējumu un vibrāciju...

Šis būs vienīgais koncerts Rīgā. Pagājušajā gadā pirmoreiz spēlējām nakts koncertu, un gan mums, gan skatītājiem patika. Tāpēc darām to atkal,» stāsta Ilga Reizniece.

Koncerta laiks nav izvēlēts nejauši – tas ieskandinās astronomisko ziemas saulgriežu iestāšanos.

Koncertā piedalīsies Ilga Reizniece, Zane Šmite, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde. www.ilgi.lv

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu